ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.03
Hodnoceno: 67x Prosím, ohodnoť práci

Citát: "Nejztracenější den našeho života je ten, kdy jsme se nezasmáli." (Sebastian Roch Chamfort)

Tak toto je citát, který v sobě ukrývá nejvíce pravdy. Smích je jako lékař. Léčí lidské duše, ale my ho málokdy dokážeme k sobě připustit, když je naše duše chorá. Zřídkakdy se dokážeme zasmát, když nechceme. Proč? To ví málokdo. Pokud jsme v tom amoku špatné nálady či smutku, a bojíme se už i zasmát, je to s námi špatné. Tehdy by měl přijít onen úsměv. Jenom ti nejsilnější z nejsilnějších ho ale dokážou vyloudit. Je to jako odehnat doktora. V tomhle děláme chyby. Den, kdy se nezasmějeme naplno, jsme ani neprožili, jenom jsme ho - dá se říct - prospali. Miliony lidí na světě "prospí" celý svůj život. Ale každý má právo na smích. Bez výjimek. Každý si to však nemyslí. Jsou lidé, kteří v životě nemají kousek štěstí a my, kteří ho máme, i když si to kolikrát neuvědomíme, ho vlastně odhazujeme tím, že nevíme, že štěstí je hned vedle nás. Stačí se ohlédnout...

Začínám se trošku zamýšlet nad problematikou světa, štěstí, smíchu, radosti, bolesti a smutku. Každý máme v sobě emoce, každý z nás už někdy poznal bolest, ale i radost. Asi je zbytečné říkat, že máme radši radost, nicméně bez bolesti by nebyl svět. Spousta radosti pochází z bolesti, i když si to třeba neuvědomujeme. Ovšem smutek, bohužel, může rovněž přijít i po radosti - například když prožijeme nějaké radostné období, na které se jenom velmi těžko zapomíná; a někdy člověk nedokáže zapomenout vůbec... Smích, samá radost ze života a potom přichází bolest, žal, slzy a dny bez úsměvů. To jsou dny, jež neprožijeme naplno. Umíráme. Prosím, snažme se vždycky smát, i když to není nejlehčí. Někdy to stojí mnohé úsilí, ale vzpomínky nám zůstanou na celý život.
A taky bychom si měli uvědomit, že když vyloudíme úsměv na vlastní tváři, rozveselíme tím určitě minimálně jednoho člověka kolem nás. Vlastním úsměvem dokážeme pomoci ostatním. A co může byt lepší než pocit, že jsme na světě pro něco a že jsme někomu pomohli? Proto stojí za to se smát.
A ještě jeden důvod, na který jsem si vzpomněla, je ten, že dobrá nálada a úsměv sice nevyřeší všechny naše problémy, ale naštve tolik lidí, že stojí za to si ji udržet. Pořád si ještě myslíte, že smích je k ničemu? Pokud ne, tak jste ti, kteří mi porozuměli, pakliže ano, nepomůže vám pravděpodobně už nic, nežli se nad sebou zamyslet. Nejste přeci takoví pesimisté, abyste se nemohli ani jednou za den zasmát!

Končím jak jinak než opět radou: Smích si zaslouží každý a smát se je zážitek na celý život! Takže se smějte, nebo špatně dopadnete!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Aduša, 14.05.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Citát: "Nejztracenější den našeho života je ten, kdy jsme se nezasmáli." (Sebastian Roch Chamfort)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­