ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.45
Hodnoceno: 33x Prosím, ohodnoť práci

Citát: "Jestliže chceš klidně spát, vem si s sebou čisté svědomí"

Myslíte, že ti, co denně pijí alkohol, kradou a páchajá přestupky, mají čisté svědomí? To určitě ne! Každý k tomu má své důvody. Samozřejmě najdou se jedinci, kterým to zřejmě dělá dobře a jsou s tím spokojeni, ale ty už to zřejmě nemají v hlavičce v pořádku.
Když už se něco přihodí, něco, čeho později litujeme a říkáme si "proč?", začínáme si to zas a zas přehrávat v mysli, jak se to mohlo jen stát.
Když nastal okamžik po činu, řeknete si: "Jo, zvládl jsem to, bude to v pohodě." Asi po pěti hodinách vás začne honit svědomí: "Neudělal jsem někde chybu?" A začínají se hádat vaše "já". Ta první část "kousací" a ten malý zbytek vašeho já uklidňující.
Ale fajn, když zkouknete film a ulehnete do pelechu, chopíte do rukou knihu a chcete číst miliony písmenek. Ale hned po pár řádcích vám naskočí vaše ranní či odpolední příhoda. Nechcete už na to myslet. Čtete dál. Ale vaše záporné "já" vám nedá klidu. A už vám to v mozkových závitech vře! Necháte čtení, zhasnete lampičku a pokusíte se usnout. Otáčíte se za strany na stranu. "A dost! Kde se stala chyba?" Víte, všechno proběhlo v pořádku, ale přesto si kladete otázky typu "Co kdyby". No nic, po dlouhém promítání příběhu usnete.
Takže vám radím, ujistěte se, že je všechno "OK", protože potom na vás přijdou nepříznivé vlny a je to s námi k nevydržení.
To si nemyslete, nemusí se něco spáchat trestného a podobně. Stačí maličkost a v závěru se to promění v "mega" problém.
Takže z toho vyplývá, jestliže si chcete nechat zdát překrásnou noc plných slaďoučkých snů, vyřešte si jakýkoliv problém nebo si to stačí jen odůvodnit. Ať potom máte "HAVAJ".

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Terynka :), 10.06.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Citát: "Jestliže chceš klidně spát, vem si s sebou čisté svědomí"Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­