ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.91
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Citát: "Dej každému dni příležitost, aby se mohl stát tím nejkrásnějším dnem v tvém životě." (Twain)

Každý to zná - ráno vstanete, obléknete se a doufáte, že dnes nepotkáte moc lidí. Vaše nálada je otřesná, s rodinou se pohádáte, ještě než vyjdete z domu, a nemůžete se dočkat, až tento špatný vtip skončí. A nejspíš v tomto duchu strávíte celý váš den. Zamračení a protivní. Kdo by se vám divil? Špatné dny zná přece každý.

Pojďme se ale vrátit k tomu okamžiku probuzení. Právě v této chvíli totiž nemilosrdně odsoudíte celý ubohý den, který by mohl být stejně krásný jako všechny ostatní. Myslete na to, kolik lidí toto ráno ani nepřežije, a pro vás by mělo být špatné? Dejte mu šanci. Je přece to největší štěstí probudit se ráno ve svém pokoji a v kuchyni potkat zbytek rodiny, která je zdravá a spokojená.

Když vás někdo pozve na koncert, bylo by nevděčné nejít a nezkusit nepodařený večer naplnit vzpomínkami, ať už budou jakékoliv.
Měli bychom mít neustále na paměti, že každý den může být ten nejkrásnější. Nejlepší den vašeho života.

Myslím, že hlavní je nikdy to nevzdat. Rozejde-li se s vámi partner, zavolejte kamarádům a společně se třeba jenom koukněte na film. Nebo si osamělí pusťte romantickou komedii a snězte pořádnou porci zmrzliny. Za normálních okolností budete mít z takové kalorické bomby výčitky, ale teď na něčem tak banálním vůbec nezáleží... No není to skvělé?

Nebo jste právě dostali už potřetí pětku z biologie. Nevěšte hlavu, na špatném dni je nádherné to, že ho můžete napravit. Zajděte někam večer na taneční zábavu, poznejte nové lidi a pořádně se smějte. Na známkách nezáleží, na životě ale ano.

Chci tím tedy říct, že dny nejsou ztracené hned na začátku. Končí přece, až když vám digitální hodinky pípnutím ohlásí půlnoc. A pokud i tak tento den zničil vaše iluze o šťastném životě, přesně za jednu vteřinu to můžete zkusit znovu, a se stejnou chutí jako všechny dny předtím.

Důležité jenom je dát tomu šanci. Protože když dáte facku vašemu zaměstnavateli, nabouráte cizí auto, doma seřvete děti a nakonec se rozbrečíte v posteli, den pořád ještě neskončí. A nakonec, nikde není řečeno, že hezké věci se dějí jenom v hezké dny...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ajka Stará, 27.01.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Citát: "Dej každému dni příležitost, aby se mohl stát tím nejkrásnějším dnem v tvém životě." (Twain)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­