ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.90
Hodnoceno: 20x Prosím, ohodnoť práci

Čím nakrmit žárovku?

S elektrickou energií se setkáváme denně, ať už přímo, nebo nepřímo. V podstatě mohu říci, že člověk je na elektrice závislý. Jen si představme náš všední den. Ráno vstaneme, a když je ještě tma, rozsvítíme si, jdeme si uvařit čaj nebo kávu, umyjeme se a zkulturníme - to vše je závislé na elektřině, a to nemluvím o cestě do školy či do práce a o fungování během dne. Večer se většinou chceme dívat na televizi, brouzdáme po internetu nebo si čteme knihu či časopis, což ve tmě není zcela možné. A nedej bože, kdyby nefungovaly žádné sociální sítě a komunikační zařízení, to by se celá společnost snad zhroutila!

V dnešní době je s elektřinou spojeno snad úplně vše. Nevím, co by se stalo, kdyby najednou žádná nebyla. Jak bychom vůbec mohli existovat bez všech těch mobilů, tabletů, počítačů a dalších technických vymožeností? Dnešní generace dost těžko, jestli tedy vůbec.

Problém je také se zdrojem elektrické energie. Jelikož je jí tak velká spotřeba, měli bychom vymyslet nějaké nové prostředky, jak ji získat. Jako nejideálnější se jeví energie z obnovitelných zdrojů, jako jsou například slunce, voda, vítr... Bohužel zatím nejsou dostupné takové technologie, jež by umožňovaly získat z těchto zdrojů takové množství energie, aby pokrylo celosvětovou potřebu a hlavně za přijatelnou cenu.

Současná zařízení - jako fotovoltaické, větrné a vodní elektrárny - mají pouze lokální využití. V naší republice ale nejsou tak vhodné podmínky na provozování těchto elektráren jako v některých jiných zemích, jelikož zde nemáme tolik řek, patřičné povětrnostní podmínky ani dostatek slunečního svitu.

Náš stát se tedy spíše uchyluje k provozu jaderných a tepelných elektráren, a to úplně nevyhovuje zdejšímu životnímu prostředí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veru98, 19.10.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čím nakrmit žárovku?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­