ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.11
Hodnoceno: 55x Prosím, ohodnoť práci

Čím je pro mě přátelství?

Čím je pro mě přátelství? Přítel je pro mě ten, který v krizové situaci obětuje svůj čas bez očekávání, že mu to někdy oplatím.
Svého přítele někdo hledá roky, někdo má přítele už třeba od školky, ale někdy i ten nejlepší přítel může zklamat, a to pak ten druhý těžce nese.
Přátelství může vzniknout například i tehdy, hrozí-li člověku nějaké velké nebezpečí. Přáteli se většinou stávají lidé, kteří si důvěřují a pomáhají si. Přátelé se určitě nepomlouvají a nezesměšňují navzájem. Příteli se může člověk s čímkoliv svěřit, aniž by se bál, že to poté někomu řekne.
Jestli dokážeme svému příteli s čímkoliv pomoci, máme z toho dobrý pocit a jsme šťastní, že jsme mu mohli být nápomocni.

Přítel by se rovněž měl snažit poradit upřímně. Dobří přátelé si pomohou s průšvihem nebo se podrží, když je ten druhý v nesnázích, když se trápí... Sdílí spolu svou radost i smutek. Takovým lidem se věřit opravdu dá. A nemusíme se bát, že by nám vrazili nůž do zad.

Přátelství je v životě velice důležité. Za celý život poznáme spoustu přátel, ale opravdu jen některým můžeme plně důvěřovat a spolehnout se na ně.
Každý člověk potřebuje přítele. Kde bychom bez nich taky byli? To opravdu netuším...
Přátelství patří k životu jako každá jiná věc, bez které se nedá žít. Opravdu nevím, jaký by byl život bez přátelství.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: David Csupka (Csupin), 16.04.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čím je pro mě přátelství?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­