ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.09
Hodnoceno: 57x Prosím, ohodnoť práci

Čím je pro mě přátelství?

Čím je pro mě přátelství? Přítel je pro mě ten, který v krizové situaci obětuje svůj čas bez očekávání, že mu to někdy oplatím.
Svého přítele někdo hledá roky, někdo má přítele už třeba od školky, ale někdy i ten nejlepší přítel může zklamat, a to pak ten druhý těžce nese.
Přátelství může vzniknout například i tehdy, hrozí-li člověku nějaké velké nebezpečí. Přáteli se většinou stávají lidé, kteří si důvěřují a pomáhají si. Přátelé se určitě nepomlouvají a nezesměšňují navzájem. Příteli se může člověk s čímkoliv svěřit, aniž by se bál, že to poté někomu řekne.
Jestli dokážeme svému příteli s čímkoliv pomoci, máme z toho dobrý pocit a jsme šťastní, že jsme mu mohli být nápomocni.

Přítel by se rovněž měl snažit poradit upřímně. Dobří přátelé si pomohou s průšvihem nebo se podrží, když je ten druhý v nesnázích, když se trápí... Sdílí spolu svou radost i smutek. Takovým lidem se věřit opravdu dá. A nemusíme se bát, že by nám vrazili nůž do zad.

Přátelství je v životě velice důležité. Za celý život poznáme spoustu přátel, ale opravdu jen některým můžeme plně důvěřovat a spolehnout se na ně.
Každý člověk potřebuje přítele. Kde bychom bez nich taky byli? To opravdu netuším...
Přátelství patří k životu jako každá jiná věc, bez které se nedá žít. Opravdu nevím, jaký by byl život bez přátelství.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čím je pro mě přátelství?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)