ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.01
Hodnoceno: 100x Prosím, ohodnoť práci

Čím je pro mě moje rodina?

Zamysleli jste se někdy nad tím, jaké by to bylo být sám/sama? Bez přátel a hlavně rodiny? Samozřejmě skoro každý z nás si to aspoň jednou přál. Ale uvažoval o tom do hloubky? Ne. Tedy aspoň já ne. Až doteď.

Někdy i pouhé pomyšlení na to, že mám za zády někoho, kdo mě pořád hlídá, mi nepřipadá zrovna příjemné. Každý chce být někdy sám a postavit se na své vlastní nohy bez cizí pomoci. Ale když spadnete až na úplné dno, rodina je první, kdo vám přispěchá na pomoc, ať jste spadli sebehlouběji.

Častokrát jsem děti bez domova litovala nebo jim i záviděla. V tu chvíli jsem si neuvědomovala, že nemám co závidět. Mám přesně to, co si oni přejí nejvíc - milující rodiče i rodinu, která si o mě dělá starosti a která za mnou stojí za každých okolností.

Nedokázala bych si představit život bez přísnosti, ale i humoru, laskavosti a citlivosti mé mámy. Nebo třeba bez zlobení, ale i šťastného úsměvu mé malé sestry. A ani bez moudrých rad a utěšení od mé babičky. To je pro mne něco, co bych nikdy nechtěla ztratit.
A proto si važte své rodiny i těch, kteří už tu nejsou s námi. Protože to je něco, co nám nemůže nikdo nikdy vzít. Stejně jako naši hrdost.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nikol, 28.02.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čím je pro mě moje rodina?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­