ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.90
Hodnoceno: 31x Prosím, ohodnoť práci

Čím bych nechtěla být?

Čím bych nechtěla být? Většina lidí se zaměřuje spíše na to, čím by být chtěla.

Já bych nechtěla být například nějakou velice slavnou osobností. Každý by mě znal, někdo by mě obdivoval, druhý odsuzoval...
Takoví slavní lidé ani nemohou mít svoje soukromí. Kam se jen hnou, tam se za nimi derou i novináři, kteří ustavičně zachycují jejich život někdy i se špatně zjištěnými informacemi, ze kterých se pak stávají nepříjemné drby. Zkrátka celebrity si na veřejnosti musí hlídat každý svůj krok. Informace o jejich soukromém životě jsou okamžitě zveřejněny všude, kde to jen jde a celý svět si to může přečíst. Každou chybu média zveličují a tím se snaží shodit jejich sebevědomí.
Dále tu máme bláznivé fanoušky. Představte si, že nemáte zrovna dobrý den a jen co vystrčíte paty ze své nablýskané limuzíny, sesype se na vás hromada výskajících příznivců, prosíce o podpis nebo fotku.

Má to ale i své výhody - někomu by toto mohlo kupříkladu zvyšovat ego.
Slavní lidé také vypadají pořád dokonale, podstupují různé kosmetické úpravy a tím zneviditelňují své nedostatky. Nosí neustále skvělý účes, protože se o ně někdo stará. A s oblékáním jsou na tom také dobře, s jejich financemi si mohou dovolit kupovat nové drahé kousky a se zařízením obrovské vily nemají ve většině případů žádný problém.

I s těmito výhodami se ale můj názor nemění, přece jen dnešní celebrity nemají úplně jednoduchý život. Na druhou stranu to dnes nemá nikdo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Klára, 18.11.2017

­­­­

Slohová práce Čím bych nechtěla být? ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čím bych nechtěla být?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­