ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.60
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Chytrá elektronika - zkáza, nebo pomocník lidstva?

OSNOVA:

I. Úvoda) Moderní doba
II. Staťa) Můj názor
b) Ztrácíme osobní kontakt
c) Klady a zápory moderní techniky
III. Závěra) Udržet si zdravý rozum

V dnešní moderní době, která za posledních pár let v oblasti elektroniky velmi pokročila, vlastní snad již každý z nás chytrý telefon či hodinky a mnoho domácností pak i chytrou televizi nebo dokonce lednici. Otázka však je, do jaké míry jsou pro nás tyto vymoženosti prospěšné a jak nám mohou škodit. Jaký názor máte vy?

Já osobně vlastním chytrý telefon a notebook určený pro studijní účely. Obě zařízení jsou stará již několik let, ale svému účelu, pro který byly koupené, stále slouží dobře. Nemám potřebu je měnit každých pár let podle nejnovějších trendů, jako mnoho lidí kolem mě. Dle mého názoru by elektronika měla sloužit svému účelu, neměl by se z ní stávat módní doplněk. V takovém případě bych věřila, že nám spíše poslouží jako metla lidstva než užiteční pomocníci.

Chytrý telefon má v dnešní době velká většina lidí, dokonce se s nimi učí pracovat i senioři v důchodovém věku, pro které je mnohdy velmi obtížné naučit se zařízení využívat. Trávíme na telefonech mnoho času, ať již ve vlaku, u lékaře nebo při nejrůznějších chvílích ke krácení času. Je však zapotřebí si uvědomit, že ačkoli se to nezdá, ztrácíme díky těmto vymoženostem osobní kontakt. Myslíte si to také?

Abychom však chytrým spotřebičům nekřivdili, jsou na druhou stranu mnohdy přínosné. Nemusíte doma vlastnit knihovnu plnou knih na nejrůznější témata. V dnešní době vám postačí připojení k internetu, notebook a na něm najdete v podstatě vše, co jste hledali. Na druhou stranu je třeba brát ohled na to, že ne všem zveřejňovaným informacím můžeme věřit. Musíme si umět mezi nepřeberným množstvím informací vybrat ty pravdivé. Také je nutné si uvědomit, jak na nás veškerá elektronická zařízení působí. Mohou nám způsobovat bolest hlavy, nespavost, příliš časté a dlouhé koukání do telefonu nebo na televizi kazí oči a z nich pocházející modré světlo prohlubuje vrásky v obličeji. Je tak zapotřebí si uvědomit, zda je pro nás důležitější vlastní zdraví nebo to, zda půjdeme s dobou. Jakou variantu byste volili vy?

Důležitým faktorem, jak nepodléhat moderním technologiím a nestávat se na nich závislými, je udržet si zdravý rozum a pohled na věc. Rozpoznat tu chvíli, kdy je elektronika především žroutem času, než chytrým rádcem a pomocníkem. To je však v dnešní době velmi složité, souhlasíte?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mohr55, 10.10.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Chytrá elektronika - zkáza, nebo pomocník lidstva?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­