ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.79
Hodnoceno: 14x Prosím, ohodnoť práci

Cestování v čase (2)

Filmové klišé, které zná každý. Ale představte si, že máte tu možnost nasednout do nějakého stroje času a vrátit se zpět v minulosti, nebo se přemístit v čase do budoucna. Opravdu byste chtěli vidět svoji budoucnost? Říká se, že život je psaný tužkou na papír bez možnosti gumování. S cestování v čase ale toto neplatí. Pokud byste narazili na své druhé já v minulosti či budoucnosti, nestalo by se něco neočekávaného? Destrukce vesmíru, zničení galaxie, nebo taky vůbec nic...

Krádeže, autonehody, atentáty, vraždy, přírodní neštěstí a mnoho jiných těchto negativních důsledků přeci k životu patří. Jaký by byl život bez těchto negativ? Ať již věříme na osud či nikoliv, životem procházíme v dobrém i zlém.

Cestovat v čase? Děkuji, nechci. Nepotřebuji vědět, že zítra dostanu ve škole pětku. Některé věci v životě je lepší nezkoumat. Myslím, že kdyby se dalo cestovat v čase, přineslo by to s sebou více neštěstí než užitku. Svoji budoucnost si řídíme sami a byla by škoda přijít o překvapení, která s sebou život přináší.

Na závěr bych dodal ještě jedno přísloví, které se sem hodí: "Každý je strůjcem svého štěstí." Nebo také neštěstí? To nechám na vás.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jan Jícha, 28.04.2012

­­­­

Slohová práce Cestování v čase (2) ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Cestování v čase (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­