ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Cesta daleká

Jak bude vypadat další kapitola našeho života, která nás čeká za pár, možná i několik set let? Je jedinečná, nádherná, plná tisíců přání a krásných úsměvů radujících dětí. Osud dal člověku svobodnou vůli, což značí, že každý jedinec se snaží žít svůj život podle svých vlastních představ. Každý z nás máme svou minulost, hledáme budoucnost, ale jsme tu především pro přítomnost. I přese všechno je minulost ale důležitá. V ní jsme udali cestu, po které nyní jdeme. Ať už běžíme, kráčíme nebo se plazíme.

Točím se ve víru toho všedního času, který mi protéká skrz prsty, a snažím se neustále najít svou cestu. Ten správný směr, jímž se mají mé nohy vydat napříč budoucností. Tápám a jsem zoufalá. Tolik dveří, tolik cest, tolik nabídek a snů. Stále však neznám ten cíl. Věřím, že má budoucnost se tvoří s každým uplynulým dnem. V dnešním uspěchaném světě je na lidi nakládáno až příliš mnoho povinností a úkolů, které musí zvládnout, a každý chce pro sebe jen to nejlepší. Dosáhnout nejlepšího vzdělání, dostat vysněnou i nejlépe placenou práci. Není možné si říct, že se tam jednou dostanu, že udělám tohle... Nic tak snadné není.

Přecházím dál, směřuji snad k cíli, za rok ukončuji poslední ročník střední školy. Pomalu se otevírají dveře, jež jsou znamením zkoušky dospělosti - maturity. Brzy se dozvím pravdu, které se obávám. Až se spolužáci i učitelé stanou cizími lidmi, nastane mi další část mého dobrého, ale i nepříjemného života. Čekají mě velké změny. Studium na vysoké škole změní moji dosavadní přípravu a každodenní aktivity. Přála bych si odpromovat, což je můj nejvyšší cíl, a mít dům se zahradou na okraji města, kde bych mohla každý den odpočívat a čerpat novou sílu do dalšího dne.

Svou cestu máme každý ve svých rukou. Osud - a jak s ním naložíme - je jen naše věc. Tak proč nevyužít té skvělé příležitosti? Do dospělosti nás dovedou rodiče, ale jakmile dospějeme a jsme schopní se postavit na vlastní nohy, začínáme si své kroky řídit sami.

Přemýšlím. O tom, co jsem zažila, zažívám a co všechno ještě můžu zažít. Nevnímám půdu pod nohama, jen tiše pozoruji ubíhající krajinu. Každý předešlý pohled nebo okamžik se stává minulostí a zbudou tu pouhé vzpomínky. Naposledy se ohlédnu a s úsměvem se vydám vstříc novým zážitkům. Protože až jednou dojdu na konec své cesty, chci mít důvod se ohlížet.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ess147, 10.02.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Cesta dalekáMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­