ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.19
Hodnoceno: 63x Prosím, ohodnoť práci

Čas, čas, čas (3)

"Není pravda, že máme málo času, avšak pravda je, že ho hodně promarníme."

Proč lidé dříve tento citát neznali? Já si myslím, že lidé dříve nebyli tolik zaneprázdněni, protože například nebyly kina, diskotéky a supermarkety. Tak jak asi trávili svůj čas? Určitě více času věnovali důležitým věcem jako je rodina.
V současné době promrháváme čas zbytečnostmi jako je potulování, řešení malicherností, vysedávání u počítače, dívání se na telenovely, nakupování zbytečností, které většinou vůbec nepotřebujeme, a tak dále. Málokdo z nás přijde ze zaměstnání či ze školy a jde dělat něco pro své zdraví, rodinu a pro sebe. Většinou vyrazíme jen tak do města, do hospod a utrácíme nejen peníze, ale i svůj čas, kterého si moc nevážíme.
Jen málokdo se dnes řídí podle přísloví: "Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek." Ti, co se tohoto rčení nedrží, jsou většinou zaneprázdněni nejvíce, protože odkládají, odkládají a nakonec toho mají tolik, že to nemohou stihnout. A začínají pořád dokola opakovat, jak jsou zaneprázdněni, že se to nedá stihnout a že nemají na nic čas. Stává se z toho koloběh, který nemá konce.
Toto lidé v dřívějších dobách neznali, nejdříve se udělalo to, co bylo nutné a až pak se mohli věnovat rodině a svým zálibám.
Tak proč nemůžeme být v klidu a žít jako lidé v dřívější době? Proč promrháme tolik času? Myslíte, že to má nějaký smysl?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Luluka, 01.09.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čas, čas, čas (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­