ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.19
Hodnoceno: 32x Prosím, ohodnoť práci

Bydlení mladých lidí

Většina mladých lidí ve věku 30-35 let žije ve městech, asi 28 % z nich v sídlištních bytech, které jsou pro mě osobně noční můrou. Na jednom takovém sídlišti jsem strávila své dětství i mládí a vím, jak zde obyvatelé trpí nedostatkem soukromí, hlukem, který dělají nepřizpůsobiví nájemníci, špínou a nepořádkem, k němuž se nikdo nehlásí, a proto ho ani nikdo nechce uklízet. Sama na vlastní kůži jsem se přesvědčila, jak moc fantazie a zručnosti musí projevit každý, kdo si chce v takovém bytě vybudovat svůj "domov". A to ani nemluvím o parkovacích místech pro osobní auta - přestože jich je čím dál víc, další parkoviště se nebudují, takže zaparkovat před domem, kde bydlíte, je takřka nemožné. A městská doprava? To zná určitě každý z nás ze své vlastní zkušenosti.

Zcela jistě jsou na tom mnohem lépe ti, kteří bydlí ve středu města - a těch je v této kategorii odhadem asi 12 %. Byty se většinou nacházejí ve starší zástavbě, takže hluk od sousedů není tolik slyšet. Čistota a pořádek se zde udržují jednodušeji, jelikož v porovnání se sídlišti je v těchto domech méně bytů.

K novým trendům současného bydlení patří výstavba rodinných domků v oplocených lokalitách, které jsou nazývány satelitními městečky. Žijí v nich přibližně 4 % mladých lidí. Domnívám se, že toto bydlení je pouze pro majetnější lidi. Většina patří k těm, kteří disponují potřebnou částkou na stavbu nebo koupi takového rodinného domku. Ostatní, kteří si chtěli splnit svůj sen o lepším bydlení, přestože neměli dostačující finanční obnos, si museli vzít hypoteční úvěr, který ale budou splácet ještě dlouhá léta.
Myslím si, že bydlení v satelitu může být příjemné, jenže ani zde se o příliš velkém soukromí mluvit nedá.

Asi 15 % šťastlivců žije v rodinných domcích na vesnici, kde mají své soukromí, své vlastní zahrádky a svůj "čistý vzduch". Podle mého názoru je tato varianta bydlení nejlepší, jaká vůbec může být. Shodou šťastných náhod i vlastním přičiněním patřím mezi tyto "šťastné vesničany" i já, ačkoliv svým věkem se do kategorie lidí 30-35 let již počítat nemohu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: VACLAVKA, 04.03.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bydlení mladých lidíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­