ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.17
Hodnoceno: 36x Prosím, ohodnoť práci

Bydlení mladých lidí

Většina mladých lidí ve věku 30-35 let žije ve městech, asi 28 % z nich v sídlištních bytech, které jsou pro mě osobně noční můrou. Na jednom takovém sídlišti jsem strávila své dětství i mládí a vím, jak zde obyvatelé trpí nedostatkem soukromí, hlukem, který dělají nepřizpůsobiví nájemníci, špínou a nepořádkem, k němuž se nikdo nehlásí, a proto ho ani nikdo nechce uklízet. Sama na vlastní kůži jsem se přesvědčila, jak moc fantazie a zručnosti musí projevit každý, kdo si chce v takovém bytě vybudovat svůj "domov". A to ani nemluvím o parkovacích místech pro osobní auta - přestože jich je čím dál víc, další parkoviště se nebudují, takže zaparkovat před domem, kde bydlíte, je takřka nemožné. A městská doprava? To zná určitě každý z nás ze své vlastní zkušenosti.

Zcela jistě jsou na tom mnohem lépe ti, kteří bydlí ve středu města - a těch je v této kategorii odhadem asi 12 %. Byty se většinou nacházejí ve starší zástavbě, takže hluk od sousedů není tolik slyšet. Čistota a pořádek se zde udržují jednodušeji, jelikož v porovnání se sídlišti je v těchto domech méně bytů.

K novým trendům současného bydlení patří výstavba rodinných domků v oplocených lokalitách, které jsou nazývány satelitními městečky. Žijí v nich přibližně 4 % mladých lidí. Domnívám se, že toto bydlení je pouze pro majetnější lidi. Většina patří k těm, kteří disponují potřebnou částkou na stavbu nebo koupi takového rodinného domku. Ostatní, kteří si chtěli splnit svůj sen o lepším bydlení, přestože neměli dostačující finanční obnos, si museli vzít hypoteční úvěr, který ale budou splácet ještě dlouhá léta.
Myslím si, že bydlení v satelitu může být příjemné, jenže ani zde se o příliš velkém soukromí mluvit nedá.

Asi 15 % šťastlivců žije v rodinných domcích na vesnici, kde mají své soukromí, své vlastní zahrádky a svůj "čistý vzduch". Podle mého názoru je tato varianta bydlení nejlepší, jaká vůbec může být. Shodou šťastných náhod i vlastním přičiněním patřím mezi tyto "šťastné vesničany" i já, ačkoliv svým věkem se do kategorie lidí 30-35 let již počítat nemohu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bydlení mladých lidíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)