ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.22
Hodnoceno: 50x Prosím, ohodnoť práci

Bude moje generace číst více, když bude mít čtečku knih?

Patřím mezi ty, kteří si nedovedou život bez čtení knih představit, proto mě trápí, když vidím, že mladí lidé velmi málo čtou. Čím to je? Důvodů může být několik: Nebaví je to, mají jiné zájmy, díky kterým jim na čtení nezbývá čas, nemají na knihy dost peněz, není možné mít rozečtenou knihu pořád u sebe, protože zabírá moc místa nebo nemohou knihu, která by je bavila, sehnat.

Vyřeší některé z těchto příčin právě čtečka knih? Do čtečky je možné stáhnout velké množství knih, které jsou navíc podstatně levnější než knihy klasické. Na Internetu najdeme i tituly, které jsou v knihkupectvích vyprodané a v knihovnách neustále vypůjčené. Čtečka se vleze do kapsy, tašky či do kabelky, můžeme ji mít tedy u sebe téměř pořád. Využívat moderní technologie jako počítač, mobil nebo čtečku knih je pro mladé lidi přirozené a běžné, jenže veškeré tyto věci jsou na energii. Pokud nám dojde baterka, je pro nás čtečka bezvýznamná. Pro mnoho čtenářů je i nepohodlná a stěžují si, že z ní bolí oči. Nedokážu si také představit malé dítě, že si místo obrázkových knih listuje elektronickým leporelem.

A co ti, koho čtení nebaví nebo v něm vidí ztrátu času? Zláká je svět elektronických knih? Je vůbec potřeba, aby lidé v budoucnosti četli?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bude moje generace číst více, když bude mít čtečku knih?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)