ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.17
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Bude moje generace číst více, když bude mít čtečku knih? (3)

Milí čtenáři, myslíte si, že se dnešní generace věnuje knihám? Myslíte si, že pravidelně čte knihy? Domnívám se, že si každý dokáže odpovědět sám. Podle mého názoru se mladá generace nevěnuje dostatečně knihám. Dnes už je to samý Internet, filmy, rádia a v nejhorším případě drogy. Domnívám se, že vše záleží na výchově a na samotném charakteru jedince.

Myslíte si, že existuje nějaká možnost, kvůli níž by moje generace více četla?
Samozřejmě, máme mnoho příležitostí a prostředků. Jednou z možností je například i čtečka knih. Mám za to, že ta je velkým pomocníkem pro ty, kteří neradi čtou nebo mají více specifickou výmluvu. Podle mého názoru má čtečka knih hned několik výhod, takže by snad i mohla moji generaci přimět ke zmiňovanému čtení knih.

Někteří z nás mají však odlišný názor, a tak se tu setkáváme s výhodami a nevýhodami.
Při koupi čtečky knih neproděláte. Přínosem této novodobé "mašinky" je určitě kapacita. Můžete v ní mít nahráno až několik knih najednou. Stačí si koupit nebo stáhnout knihy vašeho oblíbeného žánru a máte vyhráno. Čtečka je také poměrně lehká a úzkých rozměrů, což s sebou přináší další výhodu v podobě úspory místa. Nemůžou se vám potrhat stránky či naprosto zničit celý obsah knihy. Otázkou ale zůstává, jestli upřednostňujete spíše klasickou papírovou formu knihy, nebo novodobý hit připomínající vzhledem spíše tablet.

Osloví čtečka knih mladou generaci? Je to jen další výmysl zahraničních výrobců, nebo můžeme očekávat sečtělejší generaci?
Odpověď nechám na vás. Sám si nejsem jist, jaký bude mít čtečka dopad na mladší generaci. Nezbývá nám, než jen doufat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Romis22, 30.04.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bude moje generace číst více, když bude mít čtečku knih? (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­