ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.17
Hodnoceno: 173x Prosím, ohodnoť práci

Brána jazykům otevřena

Cizí jazyk? Pro mnohé výzva, koníček, a pro mnohé nepřekonatelná brána, která nemá klíč, aby se otevřela.
Když bychom se podívali do historie, zjistili bychom, že už ve středověku byli lidé velmi vzdělaní a velmi rádi se učili stále nové jazyky. Dnes je však situace trochu jiná. Pouze každý čtvrtý člověk umí cizí jazyk a to ještě s malými rezervami. Čím je to ale způsobeno? Lidmi nebo dnešní společností? Naštěstí pro nás se vrací trend učit se stále nové jazyky. Čínština, angličtina, španělština, portugalština, francouzština... O takovéto jazyky je stále větší zájem. Zvyšuje se ale i poznání hebrejštiny, laponštiny, korejštiny.
Když by to takhle pokračovalo dál, myslím si, že od brány by se začal hledat klíč.
Nejdůležitější věc je ale chtít. Chtít se naučit poznávat nové jazyky a kultury. Čím více bychom se zajímali o kulturu, tím více bychom porozuměli cizí řeči. Je to vše tak složité? V dnešní době se setkáváme i s lidmi, kteří umí hned několik jazyků. Takovéto lidi pak obdivujeme a říkáme, jak jsou chytří a toužíme potom, abychom i my byli takto obdivováni. Myslíte, že nemůžeme být? Teď není ani velký problém zajít do jazykového kurzu, kde se naučíme základy námi vybraného jazyka. Nejlepší na procvičení je a stále bude navštívit zemi, kde se tak mluví, pak si můžeme gratulovat. Nejlépe si procvičíme jazyk, když se s ním osobně setkáme a když ho budeme moci vyzkoušet v praxi.
Stále se vám zdají být jazyky tak těžké? Nebo se z nich stal malý nafukovací míček, který stačí propíchnout špendlíkem? Poznání a učení jazyků není tak těžké, jen se opravdu musí chtít. Představte si, že díky jazykům máte možnost poznávat svět. Máte možnost se podívat do vaší vysněné země. Ať už je to Francie, Španělsko, Brazílie, Čína nebo Kanada.
Už jste míček propíchli? Já ano, chci v životě hodně dokázat a myslím si, že jazyky mi pomohou dosáhnout až na ten nejvyšší vrchol – na mé vysněné sny.
Brána se začíná otevírat... Kdy se otevře? To záleží jen a jen na vás...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anche, 06.05.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Brána jazykům otevřenaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­