ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.66
Hodnoceno: 56x Prosím, ohodnoť práci

Bouře

Slovo bouře má mnoho významů. Bouře jako třeštění blesků, když se střetnou dva mraky, nebo například bouře jako vzbouření lidu, když se jim něco nelíbí.

Taková bouře občas může nastat i v obyčejné domácnosti. Když se členové rodiny na něčem neshodnou a začnou se hádat, nebo když se rodiče rozhodnou jet na výlet na hory a děti se vzbouří, protože chtějí být venku se svými kamarády. Děti se mnohdy bouří i ve škole, když paní učitelka zadá úkoly nebo jim rozdá písemnou práci. Většinou všichni odmítavě a jednohlasně řvou "né" a prosí, aby je ušetřila sezení doma nad učebnicemi nebo výprasku od rodičů za špatnou známku. Ve škole o přestávkách je to taková velká bouře. A ještě hůř, když se jde domů ze školy.

Ovšem ona "správná" bouře, ta přírodní, je třeštění hromů, rámus, déšť a občas i kroupy. Když jsem byla malá, vždycky jsem se bouřky bála. Hledala jsem před ní úkryt všude možně po bytě.
Jakmile přijde bouřka, rychle se setmí a všichni lidé spěchají domů, nebo někam do nejbližšího úkrytu.

Bouře jako slovo v sobě nese více významů a každý si jej tedy může vyložit jakkoliv!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nikiška, 11.01.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
BouřeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­