ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.24
Hodnoceno: 38x Prosím, ohodnoť práci

Bez vidiny konce nemá život smysl

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2015 znělo Sen o lidské nesmrtelnosti a jednalo se úvahový text

Každou hodinu, minutu nebo sekundu se zrodí nový život a ten starý zanikne. Vše je dáno zákonem přírody a ještě nikdo nepřišel na to, proč to tak je. Malý bezbranný človíček je vržen na tento svět jako do velké propasti. Každý den ho čeká něco jiného, nového a zvláštního, ať je to věc radostná, či smutná. Všichni se od sebe lišíme nejen vzhledově, ale i chováním, a denně narážíme na různé problémy.

Individuálně si každý z nás prožije své etapy života a vše v nás zanechá vzpomínky. Ať už jsou špatné, či dobré, na většinu z nich nemůžeme zapomenout. Od narození si člověk musí nastavit svou "laťku" života tak, aby se měl co nejlépe. Pokud prožije svůj život plnohodnotně a pozná krásu tohoto světa, nechce se mu ho opouštět. Častokrát nás napadá myšlenka, kde vzít kouzelný lektvar, který by nám zajistil nesmrtelnost. Ten však existuje jen v pohádkách.

Když se tak zamyslím nad tím, že bych nikdy neměla umřít a zůstala pořád mladá, přijde mi to na jednu stranu krásné. Nikdy neopustit tento hezký, mladý život plný zážitků a vzrušení je blažený pocit. Ale na druhou stranu bych už zde neměla ani jednoho ze svých blízkých, které tak miluji. Každý, koho bych poznala, by mi stejně jednou zemřel. Poznala bych sice nejspíše hodně nových věcí a lidí, ale po nějaké době by mě vše omrzelo a stalo se stereotypem.

Proto jsem ráda, že příroda vše tak dokonale zařídila. Všechno jednou začíná a také jednou končí. I když se mnoho z nás smrti bojí, čeká na každého bez rozdílu věku, pohlaví, vyznání či barvy pleti. Každému z nás je na tomto světě vymezen časový úsek od narození až po smrt. Smrt patří k životu...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nikiška, 02.06.2010

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bez vidiny konce nemá život smyslMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­