ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.05
Hodnoceno: 77x Prosím, ohodnoť práci

Bez přátelství nestojí život za nic (6)

"Přátelství je láska bez křídel." (francouzské přísloví)

Věříte na anděly? Na tvory, kteří sledují každý váš krůček a kdykoliv je třeba, podají vám pomocnou ruku? Na postavy s širokou náručí a mohutnými křídly? Na přátele?
Víte, dokud nepotkáte někoho, kdo by vám pomohl anděla hledat, jen těžko uvěříte, že existuje. Hledání andělů je dlouhá cesta plná překážek, po které prostě nemůžete jít sami. Nejde to, puklo by vám srdce. Jenže, když po ní nepůjdete, jak se chcete dozvědět pravdu?
Já svého průvodce našla. Jmenuje se Hanka a za nikoho jiného bych ji nevyměnila. Byla to ona, kdo mi poprvé ukázala, kde hledat anděly. Mnohdy není důležitý cíl, ale cesta. A tahle cesta s Hankou je něco, na co nikdy nezapomenu. Na co nikdy ani nechci zapomenout. Byla to Hanka, jež mě obejmula, když jsem brečela. Byla to Hanka, která mě rozesmála, když jsem byla smutná. Zjistila jsem, že s její pomocí dokážu cokoliv. A snům, těm se meze nekladou. Díky ní jsem si uvědomila, že život vůbec není jednoduchý, ale stojí za to ho žít. Našla jsem sama sebe a v Hance někoho, o kom jsem do té doby nevěděla. Svého anděla. Hnala jsem se za něčím, co jsem měla celou dobu před sebou. Spolehlivého přítele, jenž mě nezradí, když budu potřebovat pomoc.
Když večer usínám a přemýšlím, jaký ten dnešní den byl, vzpomenu si vždycky i na Hanku. Ona už do mého života neodmyslitelně patří a já doufám, že v něm ještě dlouho zůstane. A co vy? Už jste našli svého anděla? Protože teď už přece dobře víte, že existují. Že žijí mezi námi a berou na sebe podobu našich přátel. A to všechno proto, aby nám usnadnili tu každodenní cestu životem.
Já vím, že někdy to není všechno takhle růžové, ale není to přesně to, o co nám v životě jde? Není překonání další překážky tím, co nás žene vpřed? Není to jen další zkouška nás a našich andělů?

"Přátelé jsou andělé, kteří Tě postaví na nohy, když Tvá křídla mají problém si vzpomenout jak létat."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bez přátelství nestojí život za nic (6)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)