ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.74
Hodnoceno: 73x Prosím, ohodnoť práci

Bez přátelství nestojí život za nic (5)

Téma téhle úvahy je mi hodně blízké a to je možná i důvod, proč jsem si ho vybrala. Co si představíte pod pojmem přátelství? Dokážete si život bez přátelství představit?
Já ne. Neměli bychom za kým jít, když je nám zrovna nejhůř anebo když je nám dobře, neměli bychom komu říct, když nás něco naštve nebo potěší, komu si postěžovat či se svěřit, ale ani by se nikdo nesvěřil nám. Neměli bychom s kým oslavovat a s kým truchlit ani koho pozdravit na ulici. Protože tyhle věci se zažívají jen s přáteli. Nechyběly by nám jen tyhle věci ale i další.
Co je vůbec přátelství? Všichni si asi představíte, že je to vztah dvou lidí, kteří si jsou navzájem hodně blízcí. Já si osobně myslím, že přátelství je druh vztahu, který se nedá pojmenovat. Je to taky láska, ale ne taková jako u dvou heterosexuálů nebo homosexuálů. Přítelem nemůžeme označit jen tak někoho, ale člověka, kterému plně důvěřujeme a udělali bychom pro něj cokoliv.
Rozhodně od sebe nesmíme přátele odhánět, protože dobrý kamarád se shání těžko, je taky těžké si představit život bez spřízněné duše nebo jen člověka, který nás vyslechne.
Jenže přátelství má taky i své špatné stránky a to takové, že nemůžeme mít pocit, že máme málo soukromí, nebo nám přítel ublíží, ale tohle nikomu nepřeji. Ovšem i tak si myslím, že dobré přátelství patří k životu a proto děkuji všem mým kamarádům, že mě mají rádi takovou, jaká jsem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Inuška, 27.03.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bez přátelství nestojí život za nic (5)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­