ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.76
Hodnoceno: 74x Prosím, ohodnoť práci

Bez přátelství nestojí život za nic (5)

Téma téhle úvahy je mi hodně blízké a to je možná i důvod, proč jsem si ho vybrala. Co si představíte pod pojmem přátelství? Dokážete si život bez přátelství představit?
Já ne. Neměli bychom za kým jít, když je nám zrovna nejhůř anebo když je nám dobře, neměli bychom komu říct, když nás něco naštve nebo potěší, komu si postěžovat či se svěřit, ale ani by se nikdo nesvěřil nám. Neměli bychom s kým oslavovat a s kým truchlit ani koho pozdravit na ulici. Protože tyhle věci se zažívají jen s přáteli. Nechyběly by nám jen tyhle věci ale i další.
Co je vůbec přátelství? Všichni si asi představíte, že je to vztah dvou lidí, kteří si jsou navzájem hodně blízcí. Já si osobně myslím, že přátelství je druh vztahu, který se nedá pojmenovat. Je to taky láska, ale ne taková jako u dvou heterosexuálů nebo homosexuálů. Přítelem nemůžeme označit jen tak někoho, ale člověka, kterému plně důvěřujeme a udělali bychom pro něj cokoliv.
Rozhodně od sebe nesmíme přátele odhánět, protože dobrý kamarád se shání těžko, je taky těžké si představit život bez spřízněné duše nebo jen člověka, který nás vyslechne.
Jenže přátelství má taky i své špatné stránky a to takové, že nemůžeme mít pocit, že máme málo soukromí, nebo nám přítel ublíží, ale tohle nikomu nepřeji. Ovšem i tak si myslím, že dobré přátelství patří k životu a proto děkuji všem mým kamarádům, že mě mají rádi takovou, jaká jsem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bez přátelství nestojí život za nic (5)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)