ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.24
Hodnoceno: 78x Prosím, ohodnoť práci

Bez přátelství nestojí život za nic (4)

Přátelství? Co je to přátelství? Pro každého člověka je přátelství něco jiného. Pro někoho je přítel člověk, kterému může říct vše a on to nikomu nepoví. Ví, že se na něj může spolehnout. Někdo má přátele jen proto, aby je využíval a to není hezké. Někteří lidé přátele mají, ale neváží si jich. A to je chyba. Přátelé by si měli pomáhat v dobrém i zlém. Od toho přece přátelé jsou. S přáteli si také užijeme spoustu legrace.
Přítel nebo kamarád? Je to stejné? Co je lepší? Já myslím, že přátelství je víc než kamarádství. Kamarádů máme většinou hodně, ale dobrých přátel už tolik ne. Podle mě to stejné není. Příteli můžeš říct úplně všechno a máš k němu důvěru. Kamarádovi toho můžeš říct hodně, ale většinou méně než příteli. Také když vás zradí přítel, tak to bolí mnohem víc, než když vás zradí kamarád
Já mám dobrou přítelkyni jednu. Vím, že se na ni mohu spolehnout. Když budu potřebovat poradit, nebo pomoci, vím kam jít. Často si spolu povídáme o tom, co jsme za celý den zažily. Sice je o čtyři roky starší, ale rozumíme si spolu dobře.
Má každý člověk přítele? To nevím a asi se to ani nikdy nedozvím.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Monika Kubešová, 13.09.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bez přátelství nestojí život za nic (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­