ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.98
Hodnoceno: 51x Prosím, ohodnoť práci

Rákosníček (pohádková postava)

Je 50 cm vysoký, barvy zelené. Má dobré srdce a znají ho děti, jejich rodičové i babičky a dědečci... Hlas mu propůjčila Jiřina Bohdalová. Tak toto je jednoduchá charakteristika rákosníčka, se kterým jsem udělala rozhovor.

Jak dlouho již působíte na obrazovce české televize?
Už to bude 40 let. Čas utíká jako voda. Ještě teď mám v živé paměti, jaký jsem byl nešika při prvních natáčeních.

Nerozuměl jste si s někým při natáčení?
Zpočátku jsem si nerozuměl s naší rosničkou, která nám předpovídá počasí. Jsem velice stydlivý a ona je rázná žena v letech. Před překážkami se nezastavím a dnes jsou z nás nerozluční přátelé. V mnoha věcech mi pomohla. Nejen ve večerníčcích. Umí báječná kuřecí křidýlka po marokánsku. (smích) Další problém pro mě bylo sjet po tyčce z domečku dolů v takové rychlosti jakou po mně požadoval režisér.

Máte nějakou oblíbenou barvu?
Myslím, že víte, jaká bude moje odpověď. Samozřejmě mám - zelenou. Moji diváci si myslí, že nosím jen jeden oblek. Já mám ale tisíce identicky stejných na jedno použití. Připadá mi, že když nějaký ušpiním a vyperu, ztratí svoji původní jasnou barvu. S modernějšími způsoby praní je to možná lepší než v minulosti, ale už mám ten zvyk: použít a vyhodit.

Mohu se zeptat, jestli za svou práci berete plat?
Honoráře za svou práci neberu. Dělám to z lásky k dětem. Nesnáším u jiných, když se ještě nezačne ani natáčet, pouze se někdo zeptá, jestli by neměli zájem o nějakou roli a oni už musí vědět kolik za to dostanou peněz.

Jste kamarád s ostatními večerníkovými hrdiny?
Samozřejmě. Mezi námi nepanuje žádné soutěžení o oblíbenost u dětí ani si jeden druhému nezávidíme. Jsme taková velká parta dobrých přátel. Přesto mám ze svých kolegů nejoblíbenějšího krtečka, medvědy Vojtu, Kubu a Matěje. U medvíďat bylo složitější naše seznamování. Musel jsem se naučit jejich brumlací řeč. Rád se přizpůsobuji, takže mě to moc nevadilo.

Přesto, že jste dobrá parta, existuje někdo, koho nemáte rád?
Bohužel ano. Nerad to přiznávám, ale nemám rád slepici z večerníčků o červíkovi Pepíkovi. Pořád ho pronásleduje s brutálními úmysly. (potvora jedna)

Máte nějakého konkurenta v oblíbenosti?
Momentálně mi docela konkurují večerníčky s živými herci. V koutečku duše doufám, že neztratím přízeň mých malých drobečků. Snažím se jim dát do života nějaké vzpomínky na večerníčkové pohádky. Možná se i z nějakých mých chyb poučí nebo si na ně aspoň vzpomenou v obtížných situacích. Ty na ně čekají v životě na každém rohu.

Pečujete o sebe nějakými speciálními kosmetickými přípravky?
Vlasy si umívám bylinkovým šamponem z rybničních řas a češu kartáčem z prasečích štětin; dělá jim to nejlíp. Ty mi dodává prasátko z Medvídka Pů. Na kosmetické přípravky si nepotrpím. Jen pastu na zuby používám pravidelně 2x denně.

Sledujete televizi?
Já osobně ji doma nemám. Vypadla by mi z domečku rákosovou podlahou dolů na zem. Ale rád se dívám na české pohádky u Rosničků. Akční filmy nesledujeme, jsou jen na to, aby se děti učily násilí.

Jaké máte koníčky?
Hlavně rád vyrábím přístroje, co pomáhají všem, kteří jejich pomoc potřebují. Spravuji dětem hračky. Rád plavu a chodím na procházky do přírody.

Máte nějaké přání?
Chtěl bych v klidu dožít ve svém rákosovém domečku. Nechtěl bych skončit v domově důchodců jen kvůli mému novému nástupci. A taky bych chtěl, aby se neztratili z obrazovek pohádky.

Děkuji Vám za rozhovor. Přeji Vám mnoho úspěchů nejen u diváků, ale i v osobním životě. Doufám, že se s Vámi ještě někdy setkám.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eldik, 10.10.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Rákosníček (pohádková postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­