ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.50
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Okno do duchovního světa

Vážení posluchači, vítám ve studiu paní Bety v našem pořadu "Okno do duchovního světa otevřeno".
Dnes si budeme povídat s paní Bety, která se setkala se smrtí během operace a jejím opětovném návratu do života.

Dobrý den, paní Bety, kdo Vám potvrdil, že jste opravdu zemřela?
Schůzku jsem si domluvila s lékařem, který mě operoval. Vysvětlila jsem mu, že potřebuji znát pravdu.

Chtěl vědět proč?
Samozřejmě. Ujistila jsem ho, že nechci působit nikomu problémy, ale chci se dozvědět, co se stalo, protože to pro mě hodně znamená. Začala jsem mu vyprávět můj zážitek.

Byl ochotný naslouchat Vám a pomohl Vám?
Také si pamatoval, jak později uvedl podobný dávný zážitek jiné své pacientky a prý mnoho podobností se shodovalo.

Jaké tajemství nám skrývá smrt?
Víte, není to tajemství života po smrti, ale tajemství o životě. Zážitky blízké smrti jsou totiž prožitkem umírání. Všichni jimi jednou projdeme, až budeme umírat, ať bohatí či chudí, vrazi nebo světci.

Myslíval jsem si, že po smrti prostě vstoupíme do temnoty a tím nás život skončí...
Na konci života na nás nečíhá temnota, ale spíš milující světlo - světlo, o němž jedno dítě řeklo, že "má v sobě spoustu hezkého".

Slyšel jsem, že zážitky blízké smrti prý způsobuje nedostatek kyslíku v mozku, účinek léků nebo psychický tlak vyvolaný strachem ze smrti.
Není to tak. Téměř 20 let vědeckého výzkumu dokázalo, že tyto zážitky jsou naprosto reálné a nejedná se o halucinace. Jsou stejně skutečné, jako matematika či jazyky. Před 8 lety výzkumná skupina při Washingtonské univerzitě publikovala tyto poznatky v časopise "Americké asociace dětských lékařů".

Přijala naše společnost tyto poznatky a co je třeba se vlastně naučit?
Zoufale potřebujeme sami sebe naučit, že jsme bytosti duchovní stejně tak jako biologické stroje. Poselství je jednoduché: "Láska má moc nejvyšší..., své okolí si vytváříme svými myšlenkami." Víte, čas prožitý na zemi ovlivní náš duchovní růst. Kladná a záporná energie působí proti sobě. Pokud si je vezmeme za své, stanou se našimi sluhy. Kladná přitahuje kladné a záporná záporné. Když se navíc nabijeme kladně nebo záporně, začneme se spojovat se stejně orientovanými bytostmi, jako jsme sami.

Bety, vy jste se nevrátila z klinické smrti s grandiózními úkoly, jako je založení nové církve či zázračné léčení, ale spíše s prostým poselstvím lásky.
Ano smyslem zážitků je připomenout nám pravdu, kterou známe všichni, ale zapomněli jsme ji: "Existujeme, abychom se navzájem milovali, pomáhali si, tolerovali se a byli k sobě laskaví..."

Můžete nám popsat jednotlivé fáze Vašeho zážitku z blízké smrti?
Můj první pocit byl, že jsem svobodná. Vnímala jsem skrytou sílu a pohyb vpřed. Byl to příjemný pocit - téměř hypnotický. Slyšela jsem zvonkohru - nádherný zvuk a začala mě obklopovat tma. Cítila jsem úžasný klid. Uvědomila jsem si, že se mnou zároveň cestují i jiní lidé a také zvířata, ale dál ode mne. Neviděla jsem je, ale vnímala jsem, že jejich zážitek je jako můj. Necítila jsem k nim žádný osobní vztah a že pro mě nepředstavují žádnou hrozbu. Vnímala jsem, že někteří se nepohybují vpřed jako já, ale v té krásné temnotě jakoby viseli.

Proč myslíte, že někteří neputovali s Vámi dál?
Buď po tom netoužili nebo prostě nevěděli, jak postupovat vpřed. Ale u nikoho to nevyvolávalo strach.

Co myslíte, že Vás táhlo stále vpřed?
Černá hmota dostávala tvar tunelu a v dálce bylo vidět světlo malé jak špendlíková hlavička. Instinktivně mě přitahovalo a vím, že to světlo je vědění. Naplňovalo moji mysl a moje otázky byly zodpovězeny vlastně předtím, než jsem je stačila dokončit.

Posílilo Vás toto poznání nebo máte strach, že jste příliš ovlivněna duchovním zážitkem?
Všechny moje zážitky nyní získaly nový význam. Protože jsem předčasně zemřela nesplnila jsem své poslání. Dívala jsem se na své hříchy a přestupky v mnohorozměrném světle a jejich prostřednictvím jsem se dále učila napravovat své myšlenky a chování.

Takže chcete říci, že Vám byly promítnuty veškeré Vaše hříchy? Kdo Vás soudil?
Ano, byly pro mě i ostatní velmi bolestné, nikdo nás nesoudil. Pochopila jsem, že pokud nedokážu promíjet sobě, nedokážu promíjet ani druhým. Když chci získat odpuštění, musím ho i dát.

Od Vašeho zážitku smrti uběhlo 5 let. Jak reagovali Vaši přátelé a všichni, komu jste svůj zážitek vyprávěla?
Téměř totožně, chtěli se dozvědět víc. Ale všechno má svůj čas. Víte, bylo mi dovoleno uvidět jen předsálí ráje.

Náš čas pro rozhovor skončil. Děkuji Vám za návštěvu v našem pořadu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: pandor, 04.04.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Okno do duchovního světaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­