ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.36
Hodnoceno: 22x Prosím, ohodnoť práci

Dobrý známý

Vyšel jsem si na procházku a koho to nevidím. Snad mě šálí zrak. Není to omyl. Opravdu to je můj velmi dobrý známý Jirka. Využiju příležitosti a okamžitě ho zastavuji, abych se optal, jak se mu daří. S radostí odpovídá: "Tebe už jsem neviděl, to je doba. Daří se mi v celku dobře."
"To jsem rád, že se ti daří dobře. Slyšel jsem, že si studoval policejní akademii, ještě studuješ, nebo už brázdíš v ulicích a chytáš lumpy?"
"Slyšel jsi správně. Student dávno nejsem, pracuji jako soukromý detektiv. Momentálně nejsem v akci, mám chvilku volna, tak jsem se zajel podívat do rodné vísky, co je nového a pozdravit staré známé. A co ty, stále hraješ fotbal?"
"Bohužel již nehraju, nevešel by se mi do rozvrhu a kvůli nedostatku hráčů byl náš tým zrušen. Hraju fotbal dobrovolně, zrovna večer máme sraz a přetelský zápas, pokud chceš, můžeš zajít a zahrát si s náma."
"To není vůbec špatný nápad. Kdo ví, zda ještě umím hrát. Nehrál jsem ani nepamatuju."
"To se nezapomíná, to je jako jízda na kole - jednou se ji naučíš a umíš ji stále. Ty si hrál vždy dobře a aspoň nám povyprávíš nějakou dobrou historku."
"Historek moc nemám, ale uvidí se, co se dá dělat. Jsem si vždycky říkal, že detektiv se nikdy nenudí a má stále co na práci. Jenže nějak jsem se mýlil. Poslední dobou čekám, až mi někdo zavolá s pořádným případem."
"Malý případ taky případ a nějak se začínat musí... Být tebou, neházím flintu do žita. Někde na tebe čeká dokonalý zločin, vyřešíš ho a titulní článek v novinách tě proslaví, že nebudeš mít chvilku volna. Tak užívej volna, dokud ho máš."
"To jsem zvědav. Zatím řeším jen případy žárlivých manželek a milenek. Sleduji jejich drahé polovičky, zda je náhodou nepodvádějí. Je to k zlosti, připadám si jako šmírák."
"Koukám, že se v práci nenudíš, ale zas když si tě najme žárlivý manžel, sleduješ jeho ženušku na každém kroku. Můžeš ji pozvat na kafe a ještě za to dostaneš zaplaceno."
"Být sledován detektivem dokazuje jedině, jak si lidi v dnešní době věří. Nevěřil bys, kolikrát se trefí a jsou opravdu podváděni. Nedivím se, nejspíš hledají důvěru jinde."
"Nestěžuj si, aspoň se nenudíš a máš co dělat."
Náhle se ozve hlasitý zvuk. Jirka vytáhne mobil a zvedne ho: "Prosím, soukromý detektiv Novák. Samozřejmě už jsem na cestě, na nic nesahejte a s ničím nehýbejte. Za půl hodiny jsem tam."
Hodí mobil do kapsy. Mrkne na mě a hlásí: "Drž mi pěsti, vypadá to na velký případ. Jedný zákaznici zabili přelétavého manžílka. Rád jsem tě viděl a pokecal, ale musím běžet."
Nestačil jsem se ani rozloučit a už mizel za rohem rychlostí blesku. A já se ubíral pomalu k domovu s myšlenkou, že soukromý detektiv nikdy nebudu. Nikdy neříkej nikdy, byste neuhodli, čím jsem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: nefertiti, 30.03.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dobrý známýMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­