ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.20
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Zákulisí divadla Hybernia

Prohlídka zákulisí divadla je pro každého milovníka prken, která znamenají svět, obrovským zážitkem. O to více, když se jedná o v současnosti nejnavštěvovanější hudební divadlo v Praze - Divadlo Hybernia.

Sešli jsme se s pár dalšími lidmi v sobotu dopoledne před Divadlem Hybernia a hodinu před polednem nás pustili do téměř liduprázdného foyer. Průvodce nám prozradil program a potom už jsme se řadili přede dveřmi do divadelního zákulisí. Prošli jsme propadlištěm, jež ale připomínalo spíše sklad kulis. Vzápětí jsme se dozvěděli, že propadliště v současné době není využíváno, takže tam opravdu skladuje kulisy brněnské divadlo, které v letošní sezóně hostuje s Marry Poppins a na podzim bude spolupráce pokračovat se Zorrem.

Přes temné propadliště jsme se dostali na "prosluněné náměstíčko", které je vymalované žlutou barvou a opravdu připomíná sluncem zalité náměstí. Zde se nachází mnoho dveří - do baru, vrátnice, dále do divadla, k zadnímu východu a spousta dalších, které jsme neměli šanci si zapamatovat.

Prošli jsme dlouhou chodbou a vyšli schody kolem spousty kostýmů. Proč kostýmy na schodech a ne v šatně? Protože herci mají šatny až ve druhém patře a často by neměli šanci tam doběhnout a převléci se, tak mají oblečení připravené na schodech.

Potom jsme se ale již dostali na jeviště, kde se právě připravovaly kulisy na muzikál Quasimodo, jenž se hrál právě o víkendu naší návštěvy. Neprošli jsme si jen bludiště kulis, ale nahlédli jsme také k nápovědě a prohlédli si práci osvětlovačů v praxi, protože právě nasvěcovali jeviště. Kdo viděl Quasimoda, ví, že to není nic snadného. A kdo ne, tak věřte, že to opravdu není jednoduchá inscenace. Každou chvíli proto svítila světla odjinud, občas jsme se ocitli v úplné tmě, ale bez toho by odpolední představení nemohlo proběhnout.

Během cesty zpátky jsme si mohli všimnout vyvěšených synapsí děl, které se právě v Hybernii uvádějí. Jsou to papíry velikosti A4, kde je přesně napsáno, která píseň se kdy hraje a kdo má být na jevišti. To aby se náhodou nestalo, že tam někdo nepřijde, nebo bude naopak přebývat.

Prohlídku zákulisí divadla- ať už Hybernia, nebo jiného - mohu jen doporučit, protože vidět divadlo z druhé strany (z jeviště), i když bez diváků, je famózní pocit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ell37, 18.05.2013

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zákulisí divadla HyberniaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­