ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.61
Hodnoceno: 114x Prosím, ohodnoť práci

Vážení diváci/posluchači, hlásím se Vám z...

OSNOVA:

I.Zpráva z New Yorku
II.1. Brooklyn Bridge
2. Zabezpečení situace
3. Informace o muži na mostě
4. Rozhovor s panem Wallacem
5. Rozhovor s panem Brownem
III.Záchrana muže

Vážení diváci a posluchači,

hlásím se Vám z New Yorku, kde se nahý muž snaží upoutat pozornost skokem z mostu do ledové vody.

Most, ze kterého se muž chystá skočit, je nejznámější most New Yorku a možná i celých Spojených států. Jmenuje se Brooklyn Bridge a sahá do výše několika metrů nad řekou.

K této akci již dorazili hasiči, městská policie, nad námi už dokonce lítají dvě helikoptéry, také pobřežní policie už vyjela s loděmi pod most, kdyby se muž přece jen rozhodl pro skok. Je zde také mnoho lidí, kteří chtějí vědět, jak to dopadne.

Jak jsme již stačili zjistit, jedná se o dvaatřicetiletého muže jménem John Brown. Muž je ženatý a má dvě děti, jedenáctiletou Elizabeth a šestiletého Simona. Podle dostupných informací žije pan Brown ve spořádané rodině, proto nic nenasvědčuje tomu, že by se muž rozhodl ukončit svůj život kvůli rodinným problémům.

Tamhle vidím velitele zásahové jednotky, zeptáme se pana Wallace, jak to vypadá:
"Dobrý den, zajímalo by nás, jaká jste provedli opatření, aby se muži nic nestalo nebo aby u něj došlo k co nejmenšímu zranění?"
"No, jak jste si mohla povšimnout, dorazili zde hasiči, policie a spousta dalších záchranářů, pod mostem krouží lodě s potápěči připravenými vytáhnout muže z vody."
"Doufáme, že se nic vážného nestane a děkuji veliteli zásahové jednotky za informace."

Pokusíme se přiblížit k panu Brownovi a zjistit, proč se rozhodl pro tuhle nebezpečnou exhibici:
"Dobrý den, můžete nám objasnit, proč chcete ukončit svůj život skokem z mostu?"
"Vy to neslyšíte? Oni mě volají!"
"Pane Browne, kdo Vás volá a kam?"
"Chtějí, abych šel za nimi."
"A co vaše rodina, necháte ji tady?"
"Pro tu se potom vrátím, ale teď musím za nimi, chtějí mě, volají mě!"

Zatímco jsme upoutávali pozornost zřejmě duševně narušeného pana Browna, zezadu se k němu nenápadně přiblížila zásahová jednotka, která muže zadržela a zachránila mu tím život. Tak to bylo vážení posluchači a diváci z brooklynského mostu vše.

Pro televizi CMM Martina Šmalcová

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Martina Šmalcová, 31.03.2009

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vážení diváci/posluchači, hlásím se Vám z...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­