ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.71
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Superčlověk (divadelní reality show)

- krátká reportáž z divadelního představení nového formátu

Právě sedím vedle své kamarádky v metru a netrpělivě očekávám chvíli, kdy konečně vystoupíme a ocitneme se na Václavském náměstí. Odtud pak rovnou do divadla!

Ještě před vstupem dovnitř mi předá lístky sestřenice, která na nás čeká už hodnou chvíli a společně vcházíme do nevelké místnosti. Tam se usadíme a obdržíme hlasovací zařízení od uvaděček. Napjatě sedíme vedle sebe a krev v nás vře vzrušením. Třikrát se ozve zacinkání zvonku a spolu s ním se dostáváme do děje reality show Superčlověk!

Zazní úvodní a velmi živá znělka a na jeviště přichází sedm "vyvolených". Večerem nás provází moderátor, který nám dotyčné postupně představuje. Napětím ani nedýcháme a nevycházíme z údivu. Sem tam do kamarádky šťouchnu a ona znalecky přikývne.

Představení nás nadchlo a přitáhlo naši pozornost. V této reality show jde o to, aby nás každý "vyvolený" přesvědčil, že je nejlepší a tudíž by měl vyhrát. Diváci jsou nerozhodní. Nevědí, komu mají dát svůj hlas. Musím se přiznat, že i já jsem na vážkách. K údivu všech se zápletka nečekaně změní a dvěma soutěžícím jde téměř o život. V té chvíli zapomenou diváci, včetně mě, dýchat. Rozhostí se ticho a všichni dychtivě hledí na moderátora. Čekáme na závěrečný ortel. K mému obrovskému překvapení dostane reality show opět naprosto jiný spád a Superčlověkem se stáváme my - diváci!

Konec to byl vskutku nečekaný a mně se po dlouhém neklidu objeví na tváři úsměv. Dostali mě! Proto toto představení doporučím i vám...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: petuliczech.kac, 13.05.2010

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Superčlověk (divadelní reality show)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­