ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

    Ceska posta
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Rodinka poprvé na letišti

Každý si umí představit českou rodinu na dovolené. Ať už je je dovolená v Chorvatsku, Řecku nebo právě v Anglii, kam jsme se vydali společně s mojí sestrou Terezou a maminkou Alenou.

Je čtvrtek 2. května 2019 a v odpoledních hodinách přijíždíme do Prahy, abychom se vydali na dobrodružný a zároveň poznávací výlet do Anglie. Cesta z Trutnova do Prahy proběhla v pořádku bez jakéhokoliv zaváhání. Auto necháváme na velkém hlídaném parkovišti, odkud nás jeho majitel odváží na mezinárodní Letiště Václava Havla. To bychom nebyli my, kteří přijedou na letiště asi o tři hodiny dříve.

Přicházíme do letištní haly, kde se nachází spousta lidí. Na odletové tabuli si najdeme náš let a číslo odbavovacího stolu. Odbavení probíhá v pořádku, již v Trutnově jsme si zvážili zavazadla, abychom nemuseli platit více peněz za případnou nadváhu. Tři kufry mizí po pásu kamsi do útrob letiště. Slečna u přepážky nám dává palubní lístky. Všichni sedíme u sebe. Já bohužel do uličky.

Ještě jsme ani neprošli pasovou kontrolou a první panika je na světě.
"Kde je můj pas?" zeptá se polekaně Terka.
Já mlčím.
Mamka začne pas vehementně hledat v sestřině kabelce.
"Tady ho máš!" oddechne si pak vítězoslavně.

Přes pasovou kontrolou se dostáváme do Duty Free zóny, kde lze koupit snad úplně všechno. Všichni tři ale odoláváme a nic si zde nekupujeme.

Na informační tabuli hledáme naši odletovou bránu. Jelikož jsme ale na letišti velice brzy, náš let na tabuli ještě ani nesvítí. A tak čekáme, kontrolujeme čas i tabuli, jíme řízky...

A na řadu přichází bezpečností kontrola. Ségra se jí vždycky nejvíce bojí, i když tuší, že projde bez problémů. Všichni jí bez zaváhání procházíme a opět čekáme, nyní již na letadlo společnosti British Airways, které by mělo nejprve přiletět z Londýna. Kolem nás již většina lidí mluví anglicky. Letadlo nakonec dosedlo na pražskou dráhu třicet minut před naším odletem.

Stihne se vystoupit, uklidit a opět nastoupit za 30 minut? Jak si povedeme na letišti v Anglii, když neumíme anglicky? To se dozvíte již brzy v další reportáži.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Filip Plašil, 15.11.2020

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Rodinka poprvé na letištiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­