ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.03
Hodnoceno: 65x Prosím, ohodnoť práci

Řím

Pokud máte vždy před dovolenou problém vybrat si, kam pojedete, které město navštívíte, na které pláži si splníte svůj sen o hnědém těle nebo s jakou krajinou se seznámíte, mám pro vás dobrý tip na skvěle strávený pobyt. Už z nadpisu je jasné, že řeč bude o Římě. Nechci vám tady popisovat památky, o nichž si můžou velcí zájemci přečíst na Internetu, v knížkách na ně zaměřených nebo ti, co se spokojí s málem, v letáku cestovní kanceláře. Mým cílem je přiblížit vám toto krásné město vlastníma očima.
Nebyla jsem v Římě na dovolené, ale jenom na jednodenním zájezdu a i přesto na mě udělal silný dojem. Nevím, jestli to bylo kvůli velkolepým stavbám, nádechu historie nebo prostě jen kvůli místním lidem. Každý z nich byl milý, s úsměvem na tváři a stále ochotný vám s něčím pomoct. Neznalost jazyků pro ně nebyla žádná překážka. Stačí jim základy angličtiny, pár německých slovíček, pomoc rukou a domluví se s každým cizincem. A holky pozor - platit se dá i krásným úsměvem. Já jsem si za něj koupila pět pohlednic!
Prohlídkovou trasu jsme začali Vatikánem. Po hodinové tlačenici na přímém slunci za doprovodu papežovy italštiny jsme se vydali kolem hradu sv.Anděla, přes řeku Tiberu až na Piazza Navona, nejslavnější náměstí barokního Říma. Tam byly nejzajímavější živé sochy. Ale ty jsem neobdivovala tak moc jako rozmanitost druhů zmrzliny ve stánku napravo od Fontány Čtyř řek. No raději pojďme dál, protože když si vzpomenu, kolik jsem tam té zmrzliny snědla, není mi nejlíp. Přes Španělské schody jsme se dostali k památníku na počest sjednocení Itálie. Nachází se na křižovatce a v tento den tam byl docela provoz, takže jsem si ho moc neužila. Stejně jako Pantheon, který byl zrovna v rekonstrukci. Věřím, že bez lešení je hezčí. U Fontány di Trevi jsem si dala skvělou mentolovou dřeň. Tohle osvěžení mi pomohlo přežít cestu k Foru Romanu. Když jsem uviděla tu nádheru, přestala jsem litovat, že jsem si koupila tak drahý foťák. Bylo by mi líto fotit něco tak obdivuhodného obyčejným fotoaparátem, který dostali rodiče jako svatební dar. Když jsme se pokochali zbytky krásných staveb, mohli jsme se přesunout ke Koloseu. Po mírném kopečku jsme se vzdalovali od Fora, abychom stáli před další světoznámou stavbou s otevřenou pusou. O Koloseu vám toho ani moc psát nemusím. To nejlepší na konec. Třešnička na dortu. Po vyčerpávající prohlídce tohohle obra jsme si dali párek v rohlíku a sedli si přímo před Koloseum. Prostě romantika.
Doporučovala bych vám strávit zde celý týden, protože v Římě je pořád co obdivovat. Čím více času budete mít, tím víc si to všechno užijete. Nejenom památky, ale i restaurace plné dobrého jídla, obchody se suvenýry, ale především atmosféru nejkrásnějšího města jižní Evropy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sharka, 08.12.2006

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
ŘímMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­