ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

    Ceska posta
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.63
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Mladí lidé a podzimní prázdniny

Jako každý rok i letos se naše redakce vydává po stopách mladých lidí cestujících na podzimní prázdniny. Mé jméno je Jan Kořínek a budu vás provázet touto reportáží.

Z redakčního parkoviště míříme rovnou do centra města k terminálu hromadné dopravy, kde bychom rádi narazili na studenty mířících za dobrodružstvím. Ihned na silnici si všímáme zvýšeného provozu, aby taky ne, když mnohé rodiny vyjíždí již v pátek na prodloužený víkend vzhledem k nadcházejícímu státnímu svátku.

Po příjezdu na terminál hromadné dopravy v centru Hradce Králové se rozhlížíme a vybíráme vhodné respondenty do naší reportáže. Po chvíli narážíme na skupinku mladých lidí a ptáme se: "Dobrý den, můžeme se vás zeptat na pár otázek?"
Setkáváme se s kladnou odpovědí a začínáme náš rozhovor:
"Vidím, že čekáte na autobus, vyrážíte někam za zábavou na prázdniny?"
"Jo jo, za hodinku nám to jede, vyrážíme na festival do Olomouce, byli jsme nakoupit tady v Lidlu nějaké jídlo a teď čekáme."
Narazili jsme na sympatické mladíky, a proto se ptáme dál: "A kolik vás jede na ten festival?"
"Tady já, pak Lojza, Karel a tamhle přicházejí Verča s Kamilou. A taky by ještě měl dorazit Bořek, ale to se neví jistě..."
"Řekněte nám, ten festival se koná každoročně, nebo jedete poprvé až letos?"
Po chvilce přemýšlení a hlučné poradě mladíků se nám dostává odpovědi: "Asi čtvrtý rok už to bude..."
Popřejeme tedy šťastnou cestu a přesouváme se dál, až k místnímu nádraží.

Zde zastavujeme mladou slečnu a i jí pokládáme otázku: "Dobrý den, slečno, na koho čekáte, míříte někam na prázdniny?"
Slečna s úsměvem odpovídá: "Čekám na kamarádku, jedeme ze školy domů. Na prázdniny nikam nevyrážím, budu doma s rodinou, máme oslavu."
Loučíme se, a jelikož se připozdívá, vracíme se do redakce sepsat článek.

Dnes jsme potkali několik mladých lidí a jejich reakce byly vesměs stejné. Někdo vyráží s přáteli za zábavou, jiní volí teplo domácího krbu, avšak jedno měli všichni společné - radost, že nemusí po víkendu ihned do školy a užijí si zaslouženého volna. S těmito slovy se loučím i já a přeji krásně strávené dny volna všem našim čtenářům. Těším se příště na počtenou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: korenos97, 10.11.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mladí lidé a podzimní prázdninyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­