ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.64
Hodnoceno: 56x Prosím, ohodnoť práci

Masakr na dánském královském dvoře

Dánsko - v neděli otřásla Dánskem tragická událost. Zdejší královský rod byl vyvražděn. Podle slov dánské policejní mluvčí Jane Hillové si rodina tímto způsobem mezi sebou vyřídila své účty.
V těchto dnech těla podstupují soudní pitvu a až po ní se dozvíme, zda jsou výpovědi očitých svědků pravdivé. Výslechy stále probíhají. "Případ je velmi složitý a rozsáhlý," doplnila Jane Hillová.
Podle blízkého přítele zemřelých byly vztahy v rodině napjaté už od smrti starého krále Hamleta, kdy si jeho bratr Claudius vzal ovdovělou královnu. S tím se mladý pan Hamlet nedokázal smířit a snažil se matce dokázat, že si nevybrala dobře. Dokonce byl přesvědčen o tom, že otce zabil sám Claudius. Celá situace se vyhrotila natolik, že za záhadných okolnosti zemřel komorník Polonius. Krátce na to si vzala život jeho dcera Ofélie. Chtěla tím prý vyřešit svůj stesk po otci a nenaplněnou lásku k mladému Hamletovi. Vše vyvrcholilo tento víkend, kdy se proti sobe znepřátelené strany postavily a vyřídily si své účty jednou provždy.
Podle záchranářů, kteří na místě zasahovali, zemřel mladý pan Hamlet, Leartes i král Claudius na následky bodných ran mečem. Ovšem jakým způsobem zemřela královna, ukáže až soudní pitva. Podle svědků se napila z poháru, ve kterém byl jed. Zbytek prý dopil sám mladý pan Hamlet, aby urychlil svou smrt.
Policie kolem tohoto složitého případu vidí spoustu nejasností. Snad se je podaří vyřešit a objasnit příčiny záhadných úmrtí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ada, 11.04.2006

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Masakr na dánském královském dvořeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­