ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.85
Hodnoceno: 160x Prosím, ohodnoť práci

Leť vzhůru jasný sokole!


Reportáž z novin Jihomoravský občasník z 11.10.2000

Jako každý rok i letos se konala velmi očekávaná akce, na kterou se sjeli všichni sportovci a sportovkyně TJ Sokol z celé jižní Moravy. Velký Sokolský sjezd se konal v obci Dolánky, která se pyšní velkým fotbalovým hřištěm na louce za JZD. "Věříme, že nám hostinec zapůjčí dostatek židlí na vytvoření tribuny, celá organizace je skvěle zvládnutá," nechal se slyšet starosta Dolánek v sobotu ráno před vypuknutím slavnosti.
Již v pátek se sjela do obce většina družstev s nacvičenými skladbami. Ubytování proběhlo bez problémů, jen členové Věrné gardy dělali potíže. Nelíbilo se jim, že se mají uchýlit na faru, ale chtěli získat místa v základní škole. "Nechápu, proč bychom se měli dívat z okna na hřbitov, připadá mi to jako provokace," prohlásila paní Bohumila K. s tím, že bude raději spát na autobusové zastávce. Spor vyvrcholil téměř ve stávku. Vše vyřešil skautský vedoucí, který nabídl k přespání klubovnu místních Vlčat.
Ráno, po velkolepém zahájení, se stala událost, která málem zničila celou slavnost. Poznamenala průběh sjezdu a napjatá atmosféra dlouho kazila náladu zvláště organizátorům.
Zprostředkuji vám nyní exkluzivní vylíčení celé události lidmi, kteří byli "u toho".
Nejdříve se mi podařilo zastihnout předsedkyni Sokolského svazu jižní Moravy Dr. Hanu Limbovskou. Byla duší celého letošního sjezdu a věděla o všem, co se dělo v zákulisí této akce. "No to byly nervy, to byly nervy," svěřila se nám Dr. Limbovská a odběhla si přiťuknout s brněnským trenérem sestavy "Obrazce", známé také pod slangovým názvem "Žena, muž a guma." Na druhý pokus byla sdílnější a osvětlila nám alespoň trochu, co se stalo. "Kolem deváté hodiny zavolala trenérka děvčat ze Slavkova, že se jim rozbil autobus a nestihnou přijet. Vypadlo by celé číslo 'My a aerobik'! To jsme nemohli dopustit. Jé Boženka! Boženko, pojď vylíčit tady pánovi, co se stalo. Já musím ještě za brněnskými sokoly!" Víc už jsme se od paní Limbovské nedozvěděli. Bohužel, ani Boženka nám nic neprozradila, protože zmizela v davu slavících sokolů. Druhý nejinformovanější člověk byl bezpochyby mluvčí a moderátor letošního sjezdu Petr Vocejpka. "Hochu, to byla vyloženě babská záležitost," řekl Petr V. "Já nejsem baba, musíš se zeptat jinde." Přes všechny neúspěchy jsem pátral dál a dopátral jsem se! Z útržkových informací jsem nakonec vystavěl závěrečnou dedukci.
Poté, co děvčata uvázla i se svou skladbou "My a aerobik" v autobuse, nastal v zákulisí zmatek. Organizátoři chtěli rezignovat na své funkce a nenápadně se vytratit. V tom se však objevila záchrana, kterou nikdo nečekal. Přistoupila trenérka žen ze skladby "Červený šáteček" pro ženy nad 50 let a ostýchavě cosi zašeptala Dr. Haně L.
Vyhledal jsem tedy zmiňovanou trenérku a konečně vám mohu podat výpověď skutečně velkolepé události.
"My jsme totiž s děvčaty nacvičovaly 'Červený šáteček', ale protože to je lehká skladba, zkoušely jsme potají ještě 'My a aerobik',“ prozradila Helena P. "Nevypadáme sice těch modrých trikotech tak dobře jako mladé dívky, ale i přesto jsme měly úspěch." A měla pravdu. Poté, co "děvčata" naběhla na trávník za doprovodu diskotékové hudby, zvedla se celá tribuna a začala tleskat do rytmu. "Ještě nikdy za dobu svého působení v Sokole jsem nic takového nezažila," řekla nám na závěr Dr. Hana Limbovská.

O dalších sportovních akcích na jižní Moravě vás budeme i nadále v našich novinách informovat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ufd, 28.02.2004

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Leť vzhůru jasný sokole!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­