ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.38
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Gaudeamus 2009 - veletrh vysokých škol

- hodnotící zpráva, příp. zpravodajská reportáž

Ve dnech 20.-23. října 2009 proběhl na brněnském výstavišti již XVI. ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus. Tento veletrh se uskutečnil na výstavišti v pavilonu V. Představilo se zde celkem 208 univerzit, vyšších odborných škol a pomaturitních kurzů. Z tohoto počtu bylo hodných 81 škol zahraničních (největší podíl byl zastoupen Čínou a Finskem, ale objevily se zde také školy z Velké Británie, Rakouska, Slovenska atd.).

Každý stánek vysoké školy měl připraven jednotlivá stanoviště pro své fakulty, u kterých studenti mohli získat odpovědi na své dotazy nebo zde obdrželi informační letáčky a brožurky. V celém areálu se to též hemžilo asistenty, kteří studentům "nakládali" další letáky nebo se je snažili nalákat ke svému stánku. V pavilónu byly také připraveny dva sály, kde neustále probíhaly přednášky různých univerzit. Kromě hledání té "pravé" si zde mladí lidé mohli zasoutěžit a vyhrát tak zajímavé ceny.

Letos se tedy Gaudeamus opět těšil velkou návštěvností, uvnitř areálu se to budoucími vysokoškoláky jen hemžilo. Lze říci, že studentům se naskytla příležitost k seznámení se školou, jíž by rádi studovali. Na druhé straně člověku, který už zhruba ví, kam by chtěl jít, veletrh moc nepomohl. Odnesl si sice slušnou hromádku "papírů", jež mu byly cestou skoro vnuceny, ale informace o škole by stejně dobře mohl hledat i na internetových stránkách škol, na které se letáky stejně hojně odkazovaly ("Více informací na www..."). I přesto by měl ale Gaudeamus pokračovat dál. Protože nerozhodnutých studentů je mnohem více než těch, kteří mají jasno, a pro ty je Gaudeamus pomocnou rukou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavlína, 17.02.2010

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Gaudeamus 2009 - veletrh vysokých školMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­