ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.15
Hodnoceno: 34x Prosím, ohodnoť práci

Útěk z vězení /Prison break/ (seriál)

Prison break - jinak Útěk z vězení - přišel na naše televizní obrazovky teprve nedávno. A tak není divu, že stále získává sledovanost našich diváků, zatímco v USA si již dokázal vydobýt srdce diváků, kteří nadšeně sledují osudy hlavních hrdinů a očekávají další napínavé díly, aby zjistili, jak příběh dopadne. Seriál má velkou sledovanost, a tak se ani není čemu divit, že už v zemi jeho vzniku běží dokonce 3. řada, na jejíž konec si bohužel ještě nějaký ten čas počkáme. Režisér Prison breaku se bál kritiky diváků, a tak trochu pozdržel vysílání seriálu, ale jak se říká - risk je zisk. Nejprve zkusil, jak budou reagovat jeho blízcí přátelé. Jak je vám asi zřejmé, jejich reakce byly velmi kladné. A světe div se, je z toho velkolepý hit.
O čem vlastně příběh pojednává? Již podle názvu je nám jasné, že se příběh (zpočátku) odehrává ve vězení - ve věznici Fox River. Je to vlastně o napínavém osudu dvou bratrů, Michaela Scofielda a Lincolna Burrowse, z nichž Lincoln je neprávem odsouzen a obviněn k trestu smrti za zločin, který nespáchal. Michael se nemůže smířit s rozsudkem svého bratra a je ochoten udělat cokoliv, aby zachránil život jedinému člověku, který mu zůstal. Vymyslí mistrovský plán a je ochoten udělat téměř cokoliv pro jeho uskutečnění a osvobození bratra. Náhoda tomu chtěla, Michael je architekt a zrovna jeho firma navrhovala plány věznice Fox River, kde je momentálně uvězněn jeho starší bratr. Měsíce vymýšlí plány a dává dohromady různé informace. Nejspíš všechny překvapí, že inteligentní člověk jako Michael si z ničeho nic nechá udělat zvláštní tetování, přepadne banku, u soudu se nebrání a nechá se odsoudit na 5 let do věznice, jakou je nám již znamá Fox River.
Vyjde mu plán a osvobodí bratra? Kdybych vám chtěla zkazit radost, řeknu vám s radostí: "Ano, uteče a získá bratrovi milost!" A vy byste už nebyli u obrazovek vůbec napjatí. Jenže je to složitější. A já jsem malinko zlomyslná a prozradím, že je to skutečnost a ne plané přání fanoušků.
Ale už ani slovo, pokud máte skutečně zájem, vydržte a ve 2. řadě se dočkáte a uvidíte sami.
Zajímalo mě, zda je opravdu Prison break úspěšný. Po pár výzkumech musím uznat že ano. Co je na něm tak zvláštního? Možná geniální propracovanost seriálu a jeho umělecká návaznost okamžiku. Nejspíš je to tím, že nikdy nevíte, co se stane a jste mile překvapeni. Diváka zaujme nejen Michaelova ochota pomoci bratru, ale i jeho inteligence. Za chvíli zjišťujete, že jste závislí, je pro vás životně důležité zjistit, zda Lincoln uteče nebo bude popraven. Pokud je vaše odpověď ano, vítejte v klubu závisláků. Výhoda Prison breaku je, že zatím podobný seriál nebyl natočen, a v tom se skrývá jeho výjimečnost. Nechci vás nějak ovlivňovat, ale tenhle seriál patří mezi nejlepší, ne-li rovnou nejlepší ze všech, tak vřele dopuručuji, sledujte jej, nebo to aspoň zkuste. Momentálně se můžete podívat i na jeho české internetové stránky Prison-Break.cz, které spravují jeho fanoušci. A pokud vás seriál nezaujal? Nevadí, každý má jiné zájmy a názory. Můžete aspoň udělat radost sami sobě a pokusit se postavit záhadné origami. Není to tak jednoduché a radost z úspěchu potěší. A možná oceníte Michaelovu obratnost ve skládání origami.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: nefertiti, 05.12.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Útěk z vězení /Prison break/ (seriál)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­