ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Shakespeare ve 120 minutách (2)

V úvodu přichází Jan Vondráček v černém obleku, aby představení uvedl. Vondráček poté uvádí dva další herce (Miroslav Táborský a Martin Matejka) a přitom srší vtipem natolik, že se celé publikum směje. Podle začátku to vypadá velmi slibně, ale bohužel se hercům nedaří v průběhu udržovat vtipnost představení jako na jeho začátku.

Samotný Shakespeare začíná zkrácenou verzí Romea a Julie, která se dle mého názoru i celkem povedla, protože herci se každou část snaží dělat nějak vtipnou, aby pobavili publikum. U této Shakespearovy hry jsem celkem pochopil, o co se jedná.

Představení pokračuje Shakespearovým dílem Titus Andronicus jako kuchařská show, která byla sice méně pochopitelná než předchozí Romeo a Julie, ale mně se zdála více zábavná.

Poté následoval Othello v rapovém podání. Chcete-li zarapovat nějaký příběh, je samozřejmě velmi složité udělat to tak, aby divák pochopil celý děj, ale aby se i zároveň pobavil. Každopádně toto podle mě byla nejlepší část celého představení, neboť hercům se povedlo obojí.

Následuje Macbeth ve skotských kiltech a poté dílo Julius Caesar a Kleopatra. Toto herci zahráli doslova do tří minut, takže vlastně se ani nedalo pochopit, o čem děj je. Ano, sice si každý domyslí, že se to podle názvu týká Caesara a Kleopatry, ale víc už nic. Proto si myslím, že tato část byla asi nejhorší na celé hře.

Posléze přichází na řadu tragédie Troilus a Kressida zahraná jako Teletubbies a poté šestnáct Shakespearových komedií v jednom, takže vznikne velmi "pomotaný" scénář, který moc nedává smysl, ale i přesto se hercům daří diváky bavit.
Podle hlavních protagonistů jsou Shakespearovy historické hry pouze opakovanými boji o trůn, takže je herci hrají jako hokejové utkání, kde puk je koruna.

Celé představení vyvrcholí velmi zrychlenou verzí Hamleta, protože herci "velmi spěchají" a "už není čas". Hlavní aktéři se poté ještě pokouší Hamleta více zkrátit a nakonec se jim to podaří zahrát celé pozpátku a navíc pouze během sedmnácti sekund.

Představení je bez přestávky, kterou si ale vychutnají herci během hokejového utkání - tvrdí, že kdyby publikum mělo přestávku, tak by tady museli ještě hodinu čekat. Po aplausu ještě jednou zopakují Othella a potom už je opravdu konec.

Tato hra se mi velmi líbila, protože byla celá velmi vtipná a publikum se bavilo. Zároveň se hecům podařilo alespoň částečně vysvětlit divákům, o čem Shakespearovy hry jsou.
Ještě bych ocenil výkon Martina Matejky, protože dobře ztvárňoval i ženské role.
Jediná část, která se mi nelíbila, je ta s Caesarem a Kleopatrou, protože byla až moc zmatená, a proto představení uděluji 9/10 bodů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Dan203, 28.06.2017

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Shakespeare ve 120 minutách (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­