ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.27
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Film Návrat do budoucnosti /Back to the Future/

Film Návrat do budoucnosti (1985, režie Robert Zemeckis) vypráví o mladíku jménem Marty McFly, který v podstatě náhodou odcestuje z roku 1985 do minulosti. V roce 1955 se tak dílem náhody setká se svými rodiči a jeho matka se zamiluje do něj namísto do jeho otce. Marty musí tento problém vyřešit, protože je tím ohrožena jeho vlastní existence v budoucnosti.
Náhodou také narazí na svého přítele, profesora a vynálezce Emmetta Browna. Problém je, že se s ním setkává v době, kdy ho profesor ještě nemůže znát, protože Marty se dosud ani nenarodil. Hlavní hrdina tedy profesoru Brownovi popíše svoji situaci a seznámí ho s faktem, že se do této doby dostal díky stroji času, který bude vynalezen až o 30 let později právě samotným profesorem.

Tento snímek je mixem několika žánrů - jedná se o jakési dobrodružné science fiction s nádechem komedie. Film získal Oscara za střih zvukových efektů a byl nominován na další tři Oscary za scénář, zvuk a nejlepší původní píseň The Power of Love od kapely Huey Lewis & The News.

Všechny hlavní postavy jsou ztvárněné předními hollywoodskými herci. Martyho McFlye si zahrál Michael J. Fox, role potrhlého profesora Emmetta Browna připadla Christopheru Lloydovi a matku Martyho McFlye ztvárnila Lea Thompsonová.

Tento film zaznamenal obrovský komerční úspěch, a to nejen ve Spojených státech. Stal se jedním z nejvýdělečnějších amerických filmů vůbec a svým úspěchem utvrdil tvůrce v záměru natočit ještě dva díly, které si také dokázaly udržet vysokou úroveň. Film bývá označován za jednu z nejlepších komedií, která kdy byla natočena.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ToKro, 05.12.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Film Návrat do budoucnosti /Back to the Future/Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­