ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Film Hugo a jeho velký objev /Hugo/

  • podle knižní předlohy Velký objev Huga Cabreta
  • režie: Martin Scorsese
  • scénář: John Logan
  • rok výroby: 2011
  • délka: 121 minut

Nedávno jsem zhlédl film Hugo a jeho velký objev. Snímek vypráví o chlapci Hugu Cabretovi, který nemá rodiče ani jiné příbuzné, a proto žije sám na nádraží. Dříve žil s otcem, jenž však zemřel při požáru muzea, kde pracoval. Po otcově smrti si vzal Huga na starosti jeho strýček. Ten ale hodně pil a jednou se utopil v Seině.

Jelikož se Hugův strýček na nádraží staral o hodiny, musí se o ně po jeho smrti starat Hugo, aby se nepřišlo na to, že je strýček mrtvý.
Hugo má také mechanického muže, který umí psát a kreslit. Jednou mu ho jeho otec přinesl z muzea, kde pracoval. Po otcově smrti se ho Hugo snaží opravit, což se mu nakonec společně s jeho novou kamarádkou povede. Mechanický muž nakreslí obraz z filmu a podepíše se jako Georges Meliés. Hugo zjistí, že pěstounský otec jeho kamarádky je vlastně bývalý slavný filmař Georges Meliés. Nakonec se tato informace dostane na veřejnost a G. Meliés se opět proslaví.

Film se mi docela líbil, protože byl hezky natočený a líbily se mi záběry z nádraží. Podle mě je ale lepší knížka Velký objev Huga Cabreta, kterou jsem také přečetl, protože v ní je spousta kreslených obrázků a málo textu. Na filmu se mi zamlouvalo, že šlo o více příběhů v jednom. Hugo se snažil opravit mechanického muže, do toho si našel kamarádku, která zjišťovala, kdo je její pěstounský otec a navíc se ještě tajně staral o hodiny na celém nádraží, aby se nepřišlo na to, že bydlí sám a neodvezli ho do sirotčince.

Také se mi líbilo, že film byl natočený téměř skoro přesně podle knihy, tedy že v něm nebylo moc změn. Až tak se mi ale nezamlouvalo, že se hodně ukazovaly Meliésovy filmy, které byly beze zvuku a černobílé, a mě moc neuchvátily. Moc jsem u nich nepochopil, o co se v nich vlastně jedná.
Dále se mi nelíbilo, že film byl hodně dlouhý. Trval více než dvě hodiny, což si myslím, že by být nemuselo.

Film bych doporučil prakticky komukoliv. Ale všichni, kdo se na něj chtějí podívat, by se měli připravit na to, že není zrovna nejkratší a že nemusí sednout úplně každému.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Toníček, 20.04.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Film Hugo a jeho velký objev /Hugo/Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­