ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.69
Hodnoceno: 29x Prosím, ohodnoť práci

Brněnská restaurace Sushi Point

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2017 (podzim) znělo Kam na dobré jídlo a jednalo se o recenzi libovolné restaurace, jejíž návštěva je doporučena čtenářům časopisu Labužník (funkce výchozího textu inspirativní)

Restaurace Sushi Point se nachází v budově brněnského nákupního centra Olympia. Ihned při vstupu na mě dýchlo prostředí Japonska. Vzduchem se nesla vůně zeleného čaje a příjemná orientální hudba. Restaurace je vyzdobena bambusovými a ratanovými prvky, které navozují atmosféru japonské přírody.

Usadila jsem se ke stolku na pohodlnou polstrovanou židli a začetla se do jídelního lístku. Zaujal mě široký výběr nejen sushi, ale i polévek, salátů a nudlových a rybích specialit. Objednala jsem si sushi rolky "Green roll" s tuňákem a limetovou šťávou a k pití ledový čaj.

Sushi připravuje kuchař u pultu přímo v jídelní části restaurace, takže každý může sledovat přípravu svého jídla. Obsluha byla velice příjemná, jídlo přinesla během necelých dvaceti minut a poradila mi i se správnou konzumací sushi. Pro dochucení jídla má zákazník k dispozici sójovou omáčku, wasabi pastu a nakládaný zázvor, jenž slouží k neutralizaci chuti mezi různými druhy sushi.

Jídlo bylo velice chutné, vše bylo připraveno z čerstvých a kvalitních surovin. Tato restaurace patří sice do vyšší cenové kategorie, ale cena je úměrná kvalitě služeb i pokrmů.
Odcházím spokojená, tuto restauraci mohu rozhodně doporučit jak milovníkům orientální kuchyně, tak i zvídavým strávníkům.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ancushe, 03.06.2015

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Brněnská restaurace Sushi PointMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­