ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.63
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Ant-Man (film)

Ant-Man je americký film z roku 2015 od Marvelu, který byl režírován Peytonem Reedem. Ten se kromě tohoto snímku podílel na režírování spousty dalších filmů a seriálů, například Nová holka, Rozchod! nebo Yes man.

Hlavní postavou snímku Ant-Man je Scott Lang, který získá oblek, pomocí něhož je schopný se zmenšit na velikost mravenců a ovládat je. Scotta hraje herec Paul Rudd.

Celý film začíná tím, že Hank Pym ukryje tajemství o svém obleku, který je schopný zmenšit člověka, protože si myslí, že by byl pro svět velmi nebezpečný. Naneštěstí se ale jeden z jeho následníků ve firmě, Darren Cross, pokouší o vytvoření svého vlastního zmenšovacího obleku Yellow jacket, takže se tomu Hank snaží zabránit.

Mezitím je Scott Lang propuštěn z vězení, a protože nemá kam jít, zabydlí se u svého bývalého přítele Luise. Jelikož Scott v minulosti provedl spoustu loupeží, nechtějí ho nikde zaměstnat, a tak se rozhodne, že se s Luisem pokusí vykrást jeden sejf. Po menších komplikacích se do něj dostane, nicméně zjistí, že se v něm nachází pouze starý oblek. Scott však hned zjistí, že se jedná o zmenšovací oblek a dozví se, že po něm Hank chce, aby ukradl Crossův vynález Yellow jacket. Tento úkol posléze přijme...

V průběhu filmu se Scott učí ovládat mravence a používat oblek, aby se dostal do budovy a zničil Yellow jacket. Nakonec se mu podaří do budovy dostat skrz vodovodní potrubí, obejít všechna Crossova bezpečnostní opatření a dostat se k díře, která vede do kapsle s oblekem. Scott do ní skočí, jenže Cross je na to připravený, takže Scotta v kapsli uzavře a oblek si ponechá u sebe.

Na úplném konci filmu se Cross v Yellow jacketu dostane ke Scottově dceři a využije ji, aby Scotta dostal k sobě. Scott chce zachránit svoji dceru za každou cenu, a proto se při boji s Crossem zmenší na velikost molekul, aby pronikl do jeho obleku a zničil ho. To se mu nakonec podaří a tím svou dceru zachrání.

Tento film se mi líbil opravdu hodně. Obecně mám rád filmy od Marvelu o superhrdinech, jako je například Iron Man. O Ant-Manu jsem se dozvěděl až poté, co vyšel snímek Captain America: Občanská válka (Captain America: Civil War), protože Ant-Man v tomto filmu ztvárňuje jednoho z hrdinů, kteří bojují pro Avengers. Film jsem již zhlédl asi čtyřikrát a nikdy mě ještě neomrzel.

Ve filmu se vyskytuje spousta vtipných hlášek nejen od Scotta a Luise. Obecně si myslím, že v Ant-Manovi je dost vtipných pasáží, a to hlavně na začátku, protože Scott loupež nebere až tak vážně.
Film má zároveň velmi dobře propracovaný příběh, který mi ale zdaleka nepřijde tak složitý na pochopení jako jiné filmy od Marvelu.
Divák zde narazí také na pár bojových scén. Všechny jsou popravdě zábavné a skvěle udělané. Jedna z mých nejoblíbenějších částí je ta, když se Scott vloupe do skladu Avengers a setká se tam s Falconem, kterého přivítá o se slovy: "Čau, já jsem Scott."

Film Ant-Man se mi opravdu velmi líbil a nemám mu co vytknout, a proto mu uděluji hodnocení 10/10.


Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Dan203, 27.06.2017

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ant-Man (film)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­