ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.86
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

30 případů majora Zemana (TV seriál)

30 případů majora Zemana (1974-1979) je jedním z kultovních seriálů komunistického Československa, ba i dnes má podobnou pozici.

Celý 30dílný seriál se točí kolem postavy Honzy Zemana, policisty SNB. Postupem času si získal další své spolupracovníky a přátelé.
Začínal zcela od nuly, byl koncentráčník a vracel se po válce vlakem domů. Nikdy neuvažoval o tom, že bude u policie. Jakmile ovšem přijel na území domoviny, do své milované vesničky, pocítil obrovskou ztrátu, právě mu zabili otce. Vyšetřováním a následným dopadením pachatele si Zeman získal u státní bezpečnosti své jméno. Od pouhého čekatele se za nějakou dobu vypracoval až na majora. Stal se slavným kriminalistou.

Seriál se inspiroval životem skutečného Jana Zemana, jenž doposud žije. Zrežírování se chopil jeden z nejznámějších tehdejších režisérů, Jiří Sequens st., který má na kontě například film Pokus o vraždu. Hlavní postavu majora Zemana ztvárnil populární herec Vladimír Vrabec, jenž však nebyl tolik obsazován mimo tento seriál, zato po pádu komunismu si zahrál v mnoha pohádkách a seriálech (např. Ulice).

První díl Smrt u jezera měl premiéru roku 1974, tedy v roce, kdy se poprvé otevřelo metro v Praze.
Ačkoliv film není příliš novodobý, v televizi je vysílán každoročně, právě nyní je promítán na stanici Kino Barrandov každé pondělí večer.

Zkrátka, jedná se o velice zajímavý a povedený seriál, u něhož se leckdy dozvíte i něco z historie našeho státu za studené války. Mohu jej jen doporučit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 30.03.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
30 případů majora Zemana (TV seriál)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­