ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Vernisáž výstavy spolku Člověk a Víra

Milí přátelé, příznivci fotografie, sestry a bratři,

jak by řekla moje babička - zase jsme o rok starší -, a tak vás opět po roce vítám na nové vernisáži fotografií spolku Člověk a Víra.

Není to tak dlouho, co jsme oslavovali narození Božího Syna, vtělení Živého Slova a příchod Světla mezi nás.
A jak nám praví Jan evangelista: "To světlo ve tmě svítí a tma je nepohltila."
Světlo stvořil Bůh Hospodin hned po nebi a zemi a od té doby svítí lidem slunce, měsíc, hvězdy. Světlo jedné hvězdy, té betlémské, přivedlo k jeslím mnoho lidí dobré vůle, dokonce i krále z Východu, aby se všichni společně poklonili Králi všech králů - Ježíši Kristu, který se stal Světlem světa, Světlem pro všechny. Světlo má vést také nás a naše životy, abychom nežili v temnotách hříchu, ale ve světle a svobodě dětí Božích.

Věřím, že světlo přivedlo dnes i vás sem na toto místo, kam jste především přišli slavit neděli, která je nám připomínkou vítězství světla - života nad temnotou, tedy smrtí.

Pro fotografy je světlo jednou z nejdůležitějších věcí, která ho vede k vytvoření dobré fotky. Když je všude tma, nevyfotíte bez blesku nic. Musí svítit alespoň svíčka, a to mi dáte jistě za pravdu, i když třeba nejste fotografové.

Světlo dělá fotku výjimečnou a okamžik, který zachycuje, je jedinečný, protože je jen jeden a takový se již nemusí nikdy v životě fotografa opakovat. O okamžik dále je již situace jiná a může být jinak zaznamenána. To mě na fotografování fascinuje.

Bůh nám dává světlo, abychom byli dětmi světla a žili z něj jako nadšení křesťané, kteří jsou horlivými pro Krista a jsou ochotní mu sloužit.
Služba je pro fotografa Člověka a Víry důležitá a jistým způsobem posvátná, a tím i pro nás zajímavá. Jsme povoláni ke službě Bohu a lidem skrze fotografii, která je prostředkem a evangelizačním nástrojem. Jinak řečeno: fotíme, abychom vám svými fotkami udělali radost, abychom vaše srdce naplnili tím světlem, které nezhasíná a nenechá se pohltit temnotou, a hlavně abychom vaše srdce pozvedli z prachu země do náruče milujícího Boha Otce.

Přeji Vám příjemnou prohlídku velkoformátových fotografií a dobré světlo.

Děkuji za pozornost.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 15.01.2020

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vernisáž výstavy spolku Člověk a VíraMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­