ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Proslov na zahájení maturit

  • MSŠCH - květen 2022 - K4

Vážená paní předsedkyně, vážený pane řediteli, milí učitelé a spolužáci, všechny vás zde srdečně vítám.

Zdá se to jako včera, kdy jsme začali naši školní docházku a najednou, než byste řekli byreta, tu všichni stojíme na prahu té největší zkoušky, kterou střední škola přináší.

Ústní maturity. Velká zkouška života studenta, o které po jejím zvládnutí mnoho lidí vypráví až do smrti. Od většiny z těch, kteří maturitu již úspěšně zdolali, uslyšíte, že se opravdu není čeho bát. To se jim to říká, že? Hoď stres za hlavu, podívej se na mě, když jsem to udělal já, ty to zvládneš levou zadní... Hlavní je to ale nepodcenit.

Ne každý z nás se touto radou řídil. Někteří ovšem ano a pilně se připravovali. Ať tak či onak, spousta z nás má teď pocit, že jejich hlava zeje prázdnotou. Ovšem nebojte se, když jsme se dostali až sem, něco v té hlavě zůstat muselo. Každému z nás...

Za to patří velké poděkování našim profesorům, kteří se nám vždy ochotně snažili pomoci a poradit. I když všichni víme, že to s námi nebylo zrovna nejlehčí. Obzvlášť v době, kdy jsme se vídali pouze při on-line výuce. Ta doba byla náročná pro každého z nás, přesto jsme zvládli navázat silná přátelství nesčetněkrát stvrzená poctivou spoluprací.

Všichni nejspíše máme u maturit nějakou tu otázku, kterou z celého srdce doufáme, že si nevybereme.
Proto vám přeji pevné nervy a šťastnou ruku při výběru. A až budete držet onu osudnou otázku, nezapomeňte se především zhluboka nadechnout a pamatujte na školní heslo: Per aspera ad astra. (Přes překážky ke hvězdám.)

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Carol, 21.05.2022

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Proslov na zahájení maturitMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­