Menu
Proslov na maturitní ples Křemencárny
- MSŠCH - 9. 5. 2022
Dobrý večer,
ráda bych zde přivítala všechny kantory, studenty, rodiny, známé i kamarády. Chtěla bych vám všem moc poděkovat, že jste přišli, protože bez vás bychom tu tak krásnou atmosféru nevykouzlili.
A teď již ke všem našim maturantům.
Ať už jsi student, který má všechno a vždy, nebo jako já odevzdáváš vše pět minut po dvanácté, nějak se ti povedlo dostat se až sem. Gratuluji. Teď ještě ústní maturity!
Jak všichni říkají, při nejhorším zazáříme v září. Ale je tu jeden fakt, kvůli němuž věřím, že takových hvězd mezi námi bude málo. A možná vůbec žádná. Víte proč?
Můžou za to naši profesoři. Většina z nich je totiž definicí rčení: "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti."
Právě díky nim se po tom všem nepotácíme bezradní, ale vyzbrojení vědomostmi.
A na konci toho všeho bude z velké části jejich zásluhou, že z těch našich maturitních bojišť vyjdeme s vítězným úsměvem na tváři. Za to vám, milí a úžasní učitelé, patří ohromné a upřímné díky!
Další velké poděkování patří lidem, bez kterých by mnoho z nás nejspíše odvezli páni v bílých pláštích. Pro někoho to byli rodiče, pro další tetičky, strýčkové nebo prarodiče. A pro některé z nás to byli naši kamarádi.
Děkujeme, že jste tu pro nás byli, když už jsme přestávali věřit v sebe samé. Děkujeme, že jste se snažili nám dodat sílu, sebedůvěru a trpělivost. Obzvlášť v těch náročných měsících, kdy jste s námi byli zavření pod jednou střechou a sami měli pro trpělivost hluboko do kapsy.
Teď už vám všem přejeme příjemnou zábavu, pevné nervy a hodně štěstí jak u zkoušek školních, tak těch životních.
Zdroj: Carol, 26.05.2022
Diskuse ke slohové práci
Proslov na maturitní ples Křemencárny
Aktuální pořadí soutěže
-
Soutěž je od září 2025 do odvolání přerušena.
Navzdory tomu můžete i v tomto období do databáze přidat vlastní práci.
Štítky
Kompozice díla albert zlatý věk příběh Viktorky můj telefon epické žánry safari jedenáctka znečištění judita Bídníci rozbor o přestávce emile zola zabijak Achmatovová chudobinec Město mýma očima kulda 1894 reklam jidáš Jean Valjean lustig viking chci byt herbář kavkazský jezdec guláš procházka před bouří tajemnství
Doporučujeme
Server info
Počítadlo: 764 430 028
Odezva: 0.02 s
Vykonaných SQL dotazů: 3
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2025 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí
