ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Proslov na maturitní ples Křemencárny

  • MSŠCH - 9. 5. 2022

Dobrý večer,

ráda bych zde přivítala všechny kantory, studenty, rodiny, známé i kamarády. Chtěla bych vám všem moc poděkovat, že jste přišli, protože bez vás bychom tu tak krásnou atmosféru nevykouzlili.

A teď již ke všem našim maturantům.
Ať už jsi student, který má všechno a vždy, nebo jako já odevzdáváš vše pět minut po dvanácté, nějak se ti povedlo dostat se až sem. Gratuluji. Teď ještě ústní maturity!

Jak všichni říkají, při nejhorším zazáříme v září. Ale je tu jeden fakt, kvůli němuž věřím, že takových hvězd mezi námi bude málo. A možná vůbec žádná. Víte proč?

Můžou za to naši profesoři. Většina z nich je totiž definicí rčení: "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti."
Právě díky nim se po tom všem nepotácíme bezradní, ale vyzbrojení vědomostmi.

A na konci toho všeho bude z velké části jejich zásluhou, že z těch našich maturitních bojišť vyjdeme s vítězným úsměvem na tváři. Za to vám, milí a úžasní učitelé, patří ohromné a upřímné díky!

Další velké poděkování patří lidem, bez kterých by mnoho z nás nejspíše odvezli páni v bílých pláštích. Pro někoho to byli rodiče, pro další tetičky, strýčkové nebo prarodiče. A pro některé z nás to byli naši kamarádi.

Děkujeme, že jste tu pro nás byli, když už jsme přestávali věřit v sebe samé. Děkujeme, že jste se snažili nám dodat sílu, sebedůvěru a trpělivost. Obzvlášť v těch náročných měsících, kdy jste s námi byli zavření pod jednou střechou a sami měli pro trpělivost hluboko do kapsy.

Teď už vám všem přejeme příjemnou zábavu, pevné nervy a hodně štěstí jak u zkoušek školních, tak těch životních.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Carol, 26.05.2022

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Proslov na maturitní ples KřemencárnyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­