ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.88
Hodnoceno: 85x Prosím, ohodnoť práci

50. výročí Základní školy Františka Hrubína

Dobrý den Vážení přátelé, žáci, učitelé a všichni příznivci přátel školy. Dneska jsme se probudili do významného dne. Naše škola dnes slaví své kulatiny. 50 let stojí tato škola, která dostala jméno po slavném českém básnikovi, dramatikovi, prozaikovi a překladaleli Františku Hrubínovi.
Za 50 let prošlo touto školou mnoho žáků, kteří rádi vzpomínají na svá dětská léta, prožitá ve školních lavicích. Co všechno viděli a slyšeli různé tajnosti, sliby a tajemství zdi třeba jenom jedné třídy? Určitě mnoho. Jenom se zamyslete, za 50 let existence školy, kolik tun bylo vypotřebováno křídy na tabuli, kolik polámaných pravítek a zapomenutých přezůvek by se za tu dobu dalo spočítat. Dovedete si představit, kolik učitelů muselo za tu dobu vypsat a podepsat vysvědčení? Kolik žáků vyšlo poslední devátou třídu? Kolik žáků se rádo vrací, aby si vybavili své vzpomínky?
Jsme hrdi na naší školu, která se může pochlubit spoustou slavných lidí. Školu vyšel známý překladatel Václav Komůnský, který navštěvoval školu před 40lety. O 10 let později nastoupila do 1. třídy slavná malířka a ilustrátorka Magda Velká. Dokonce známý sportovec Petr Přeučil před 20ti lety vyšel tuto školu. Dále vzpomeňme slavnou operní zpěvačku Danju Fazekašovou, která pravidelně pořádá pro naší školu vystoupení. Vraťme se k dnešní době. V naší škole je dobrá jídelna a družina, která se pravidelně odpoledne stará o naši mládež. Je tu spousta zájmových kroužků, kde si děti mohou vybrat, co je nejvíce láká. Každoročně v létě pořádá škola fotbalový zápas mezi učitely a žáky. V zimě je soutěž o nejlepšího učitele a žáka. Ti dva pak za odměnu spolu upečou slavnostní dort. Populární je i karnevalový ples. Máme zde také bazén, hřiště, keramickou a jazykové učebny.
Naše škola má dobrý kolektiv učitelů,kteří se snaží, aby ze školy vycházeli poctiví a slušní lidé.
Přejme škole učitelům a žáům, aby se jim stále dařilo a vedlo jak doposud a aby každý z nich chodil do školy rád.
Vážení, už víte, že naše škola slaví své narozeniny, proto mi dovolte, abych Vás všechny pozvala na dnešní oslavy, které proběhnou v naší škole a jejích prostorech.
Zveme Vás na čaj a ovocné koláčky, které vlastnoručně upekly naše učitelky a velký třípatrový čokoládový dort s padesátkou upekly naše uklízečky.
Ještě jednou děkuji všem a přejeme naší škole další padesátku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucka Csikelová, 21.04.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
50. výročí Základní školy Františka HrubínaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­