ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.18
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Válka o fialkový palouk

- bláznivá povídka o elfech

POSTAVY:

lesní elf Věnceslav
warlock Jarmil
slepice Iveta
král lesních elfů István

POVÍDKA:

Elf Věnceslav byl velmi výstřední elf. Sice měl postavu jako normální elfové, ale nosil dlouhé fialové vlasy a vnich měl zapletené fialky.
Jednoho slunečného dne vyrazil Věnceslav trhat fialky, které rostly na palouku v lese, v němž žili všichni elfové. Doprovázela ho jeho nejlepší kamarádka, slepice Iveta. Věnceslav trhal fialové fialky, radoval se z toho a počal si prozpěvovat elfí písničky s tématikou o trhání květin, když vtom se začalo dít něco divného. Čím dál se protrhával k okraji lesa, tím hustější začínala být mystická mlha, která tu předtím vůbec nebyla a fialky nabyly jedovatě modrého odstínu.
Iveta opodál zobala trávu. Věnceslav zpozorněl, porozhlédl se kolem sebe a uviděl v mlze jakési rozmazané cosi ve tvaru ještěrky, na kterých jezdí tuidhanovci (warlockové; temní elfové, chcete-li). Pak se před Věnceslavem fialově zablesklo a on už upadl do nicoty navěky.
Warlock Jarmil byl obyčejný kouzelník temných elfů. Jeho koníčkem byly neodmyslitelné výpady do elfího lesa. Právě úspěšně dokončil atentát na elfa Věnceslava. Nevšiml si ale, že jej doprovázela slepice Iveta.
Slepice Iveta běžela vyslepičit elfímu králi o čerstvé vraždě Věnceslava. A tak začala další válka mezi lesními elfy a warlocky.
Na jedné straně warlockové v čele s Jarmilem a na druhé elfové s králem Istvánem. Boj nebyl nijak organizovaný, prostě armády se na sebe vrhly a začaly se "rakvit". Nejprve ocelí. Teprve v době, když už padli všichni nekouzelníci, bych nechtěl být fialkou. István teatrálním gestem vytvořil z tisíců stromů enty. Jarmil usekl hlavu jednomu otrokovi. Moc, kterou z něj vysál, pak svou hůlkou hodil do nebe. To zrudlo, otevřelo se a vyšel z něj impozantní ohnivý déšť, jenž podpálil vyvolané enty. Vyvolaní enti podpálili nevyvolané enty. Nevyvolaní enti podpálili znovu vyvolané enty. V lese (tedy v tom, co z něj zbylo; nepodobalo se to lesu) už se nikdy žádní enti neobjevili. Když to viděli kouzelníci, jak 1. tak 2. strany, někteří utekli, jiní se zneviditelnili a prchli, další se zneviditelnili, ale neutekli hned, až potom. Zbytek podpálili enti. Na bojišti už zůstali jenom:

1. obraz Jarmila (skutečný Jarmil se zneviditelnil a utekl)
2. obraz Istvána (skutečného Istvána podpálili enti)
3. podpálená těla kouzelníků
4. karbanátky (bojovníci a jejich maso, vše grilované na entovi podpáleném meteoritem)
5. různobarevné fialky

Obrazy našich hrdinů podepsaly mír.
Byla svatba, hostina. Všichni jedli, pili, hodovali, dobrou vůli spolu měli a pokud je nepodpálil ent, tak hodují, pijí a mají spolu dobrou vůli dodnes.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jarmil.věnceslav, 14.04.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Válka o fialkový paloukMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­