ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.97
Hodnoceno: 36x Prosím, ohodnoť práci

Trpaslíci a draci

- krátká fantasy povídka

Již po mnoho věků se národ trpaslíků pokouší porazit draky. Důvodem je, že draci jim přebírají jeskyně, kde žijí, loví je jako potravu anebo je jen tak zabíjejí. Trpaslíci proti takovým ohromným monstrům nemají šanci. O tom není pochyb. Jejich sekery jsou bezmocné oproti silné kůži draků.

Trpaslíci však za tu nesčetnou dobu válek vykovali tajnou zbraň - Ohnivou Čepel, sekeru, ukutou ze samotného mithrilu, schopnou prorazit silnou kůží draka a zasáhnout mu kritický úder.

Neměli šanci draky porazit, ovšem po několika bitvách díky Ohnivé Čepeli se jim je podařilo skoro vyhladit. Jejich ohnivé sekery, balisty a katapulty pomalu ale jistě zabíjely draky a jejich přívržence. Největší zbraní trpaslíků byla Ohnivá Čepel a nejtvrdším brněním na světě mithril, schopný odolat i silnému zásahu.

Avšak jednoho draka se jim nepodařilo zabít. Byl to Sirinox, temný drak z dávných časů s ohnivým dechem, jenž dokázal zabít celou gardu vojáků. Oči měl rudé jako láva z právě vybuchlé sopky.

Draci ovšem nebyli jedinými nepřáteli trpaslíků. Trpaslíci sváděli po celé roky bitvy i s elfy.
Nakonec je společný nepřítel donutil spojit síly a bojovat bok po boku. I přes všechny zbraně, co měli, nedokázali porazit toho posledního.

Poslední jejich nadějí byl Degether bílý, čaroděj s ohromnou magickou silou. Trpaslíci neměli jinou možnost než ho přivolat. Čaroděj se přenesl do drakovy jeskyně a po urputném boji jej zabil: "Vrať se do stínu! Tady nemáš co pohledávat! Jsi jenom temnota!" Drak se na čaroděje vrhl, ten bleskově uhnul a pomocí čarodějné hole prudkým paprskem světla draka skolil.

Trpaslíci se víc než století radovali z vítězství a čaroděje uctívali jako svého zachránce.
Jejich národ byl konečně svobodný...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: TYJALKHB, 06.01.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Trpaslíci a draciMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­