ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Strach

Sedím, čtu si a nic jiného nevnímám. V tom někdo zaklepe na dveře. Ztuhnu a v duchu se polekám. Ta osoba, jež stojí před mým prahem, neustále klepe. Mé bubínky téměř praskají z ohlušujícího zvuku, který někdo vyrábí za pomoci mých dveří. Nemůžu se pohnout z místa, neboť všelijaký hlasitý pohyb by upozornil nečekaného návštěvníka. Po chvíli klepání ustane a má duše se opět zklidní a je schopna každého pohybu, ať hlasitého, či zcela tichého.

Mé hodiny zanedlouho oznámí půlnoc a já se chystám ke spaní. V tom okamžiku uslyším rány z kuchyně, někdo buší do oken. Okamžitě jako voják, který se kryje před granátem, zaléhám ke zdi pod okno, abych měl jistotu, že mě neuvidí.

Bušení se přemisťuje z jednoho okna na druhé a blíží se ke mně. Pod oknem ležím a strachem se potím, protože dotyčná osoba již klepe na poslední okno, pod kterým se nacházím. Po pár vteřinách klepání přestane a já slyším odcházející kroky.

Oddychnu si a pomalu vstanu ze své pozice. Opráším si prach ze své košile, který jsem stačil pobrat z podlahy a mířím už konečně k posteli. Něco si chvíli čtu a se zhasnutím lampičky na mém nočním stolku usínám. Do dvou hodin ranních jsem spal, řekl bych na výbornou, leč poté mě zastihli obrovské bolesti dutiny břišní. Svíral jsem se v bolestech a ani si nebyl schopen zajít do kuchyně pro sklenici vody. Najednou mě začínal opouštět dech. Připadalo mi, jako když mne někdo škrtí nebo topí a přitom mě kope do břicha. Ještě jsem stačil zavolat rychlou pomoc a pak jsem omdlel.

Probral jsem se na nějakém pokoji v nemocnici, vedle mě tam ležel polomrtvý muž. Procházejícího doktora jsem se zeptal na prognózu. Nevěděl to, přestože jsem se cítil lépe. Prý nenašel nic, co by nasvědčovalo nějakým bolestem. Zeptal jsem se i na mého souseda, jelikož to s ním vypadalo opravdu vážně. Našli ho poblíž mého domu takřka ubodaného k smrti. Nalezli ho, když jeli pro mě, jinak by byl se vší pravděpodobností mrtev...

Byl to on, kdo v noci klepal, anebo to byl ten, kdo ho málem ubodal? To se já už nikdy nedozvím... On totiž po několika dnech na následky bodných ran zemřel. Nebýt mého strachu, možná by stále žil...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 02.11.2015

   
­­­­

Slohová práce Strach ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
StrachMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­