ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Stařec a pes

Profesor Menšín bydlel v panelovém domě na Žižkově. Tam měl i svého psa Martina, který se však jednoho dne ztratil. Profesor prohledal sídliště, park i se poptal u sousedů, jestli ho náhodou neviděli. Vše bylo marné, nenašel ho.

O svého psa se staral jako o syna a zřejmě proto jej jeho zmizení velice zasáhlo. Z univerzity musel rezignovat, protože se již nedovedl soustředit na výuku. Inu, už měl svůj věk. Neměl nikoho, kdo by se o něj staral, a tak musel vše dělat sám.

Jednou šel nakoupit. Tašku měl těžkou, ale nákup mu alespoň vystačil na celý zbytek týdne. V domě nebyl výtah, a proto musel nahoru po schodech, bohužel až do čtvrtého patra. Při šlapání schodů měl neustále v hlavě Martina. Byl myšlenkami někde jinde, takže se není čemu divit, když přehlédl jeden schod. Rázem sjel dolů a taška za ním. Sesunul se až před dveře pana Králíka a upadl do bezvědomí.

Pan Králík tu ránu uslyšel okamžitě, vstal od oběda a utíkal dotyčnému na pomoc. Rozevřel dveře, za kterými spatřil schouleného profesora, dočista smyslů zbaveného. Běžel k telefonu a zavolal sanitku. Mezitím zbytek nájemníků obklopil toho chudáka na zemi.

Za pár minut dorazila rychlá záchranná služba a její posádka profesora naložila na nosítka. Cestu do nemocnice doprovázela hlasitá siréna. V nemocniční budově jej stále upoutaného na nosítkách vyvezli výtahem na určené oddělení. Z nosítek ho přemístili na nově ustlané lůžko a přikryli dekou.

Po nějaké době se u něj ocitli muži v bílých pláštích a kývali hlavou. Vypadalo to s ním zle. Nečinil žádné známky života. Přikryli ho proto až po hlavu a chtěli přivolat zdravotníky, aby ho přesunuli do márnice, jenže ve dveřích se objevil jiný doktor a volal je k novému případu. Dveře zůstaly otevřené...

Vtom se v nich zjevil nějaký pes, špinavý a rozcuchaný, a skočil na profesorovu postel. Svými ostrými zuby odhrnul přikrývku a profesorovi přátelsky olízl tvář. Znenadání se tu objevil jeden z doktorů a snažil se psa vyhnat pryč. Pes štěkal, vrčel a nechtěl opustit svou pozici.

Doktor už chtěl volat kolegy, jenomže spatřil něco neskutečného. Z postele zničehonic vstal úplně živý profesor, jen s pár modřinami. Doktor nevěřil svým očím a utíkal pro ostatní. Pes opět skočil na profesora a znovu ho celý šťastný pořád dokola olízával. I profesor měl takovou radost, že ani nebyl schopen slova. Před ním totiž poskakoval jeho milovaný pes Martin!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 20.10.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Stařec a pesMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­