ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Plukovník Rossel

Plukovník Rossel patřil k oblíbeným velitelům armády, i ve vysokých kruzích se těšil velké oblibě. Zúčastnil se mnoha ofenzív, za něž získal nespočet vyznamenání. Žádná bitva, kterou vedl, neskončila porážkou. On a jeho lidé byli na výsluní slávy.

Po mnoha bojích ale už jeho muži pociťovali na sobě únavu, vyčerpanost a hlavně hlad i strašlivou žízeň, neboť bojové akce se konaly na vyprahlých pouštích a kromě nepřítele bojovali i s nedostatkem vody. Přitom je čekala poslední a rozhodující bitva celé války, z čehož mnozí měli obrovský strach. A kombinace strachu s únavou je pro vojáka doslova zkázou.

Plukovník Rossel si toho všiml. On přeci vojákům rozuměl nejlépe, sám se účastnil bitev a poznal, že takhle nemůžou bojovat. Tak se tedy den před bojem převlékl do uniformy vojína, shodil ze sebe všechny medaile a metály, opustil hlavní stan a šel mezi své vojáky za jediným účelem - povzbudit je. Chtěl vypadat jako oni, aby jim byl blíže, a to se povedlo. Ono často nenastává chvíle, kdy by velitel šel mezi své muže, prosté vojáčky, notabene ještě v přestrojení za nejnižší hodnost. Všichni se smáli, protože viděli, že jejich velitel má radost. Vše dovršil ještě emotivním proslovem v ten den večer už jako plukovník, ale stále mluvil jako jeden z nich, aby vojáky motivoval k boji. Plukovníkovi se povedlo, co chtěl. Mužstvo získalo opět chuť bojovat a nabylo pocitu nutnosti porazit nepřítele za každou cenu, k čertu s žízní a hladem, ty se mohou uspokojit poté, až bude válka vyhraná.

Na druhý den vypukla ona osudná největší bitva tohoto konfliktu. Boj byl perný a mnoho mužů přišlo o život, ale nejvíce na straně nepřítele. Po několika hodinách prudkého válčení bojiště utichlo, plukovník Rossel zvítězil. Zbytek nepřátel musel kapitulovat a tím válka definitivně skončila.

Přeživší muži oslavovali, měli pití a jídla přebytek. Ještě včera přitom ani nedoufali, jak budou jednou takhle hodovat, byli připraveni na nejhorší. Jen díky svému oblíbenému velitelovi to takhle skončilo, jinak by se určitě nechali snadno porazit. Plukovník Rossel byl velmi šťasten a spokojen z výsledků své armády a zůstal s ní až do konce svých dnů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 06.02.2020

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Plukovník RosselMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­