ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Paní Edmontová

Pan Edmont byl velice bohatý muž. Pracoval jako manažer veliké společnosti, export a import. Mezi svými kolegy byl uznávaný, ba i u konkurence si zajistil respekt. Avšak u domácího krbu se mu přespříliš nedařilo.

Jeho žena byla věru náročná panička, které nestačili peníze a ubytování, toužila po něze, lásce a soucitu. Přestože ji Edmont miloval, nedával to nikterak najevo. Od svatby ji nikdy neřekl: "Miluji tě." I když ji sem tam přinesl nějakou květinu, bylo to málo. Prahla po dobrodružství, po romantice, což ji Edmont nemohl nadělit. Jako manažer byl neustále v práci a domů se vracel pozdě večer. Toho paní Edmontová využila. Začala zvát k sobě milence, nebo rovnou chodila domů k nim. Jakožto žena v domácnosti měla spoustu času, a tak za den prostřídala i čtyři muže. Milence si vybírala zcela náhodně, tu to byl pošťák, tu zase opravář topení nebo i bratranec, který Edmontovy často navštěvoval. Cizoložství paní Edmontové neznalo mezí.

Leč po čase ji to přestalo bavit, po nějaké době jí všichni muži přišli stejní. Hledala lásku, ale do žádného z nich se nezamilovala. Nějaké dny chodila po ulicích jako bez života, cítila se nenaplněně, lidé v okolí se začali mezi sebou vyptávat, co se s ní děje. I pan Edmont si toho všiml, pokoušel se jí optat, zda není nemocná či co, ona mu však nikdy neodpověděla. Co taky, měla mu snad říct: "Můj drahý, projevuj mi více lásky!?"

Jednoho dne zabrouzdala k mostu, pod nímž projížděly výletní lodě a čluny, v nichž byli zamilovaní. Se závistí pozorovala loďky, kde se mladé páry líbaly a milovaly - to je to, po čem toužila, skutečná nefalšovaná láska, jí se ji ovšem nedostala. Stoupla si na zábradlí a rozhodla se své trápení ukončit. Náhle na ni někdo zakřičel, ať sleze dolů, v ten moment skočila. S mohutným pokřikem se řítila přímo na jeden z mileneckých člunů. Ten se po jejím dopadu roztříštil, pár na něm stačil včas skočit do vody. Paní Edmontová ležela spolu se zlomenými prkny z člunu na hladině, dočista mrtvá.

Po čase pan Edmont zjistil, jaký jeho žena vedla život. Kolik měla milenců za jeho zády, dokonce se nebála zneužít vlastního bratrance. Lidé si na pana Edmonta začali ukazovat: "To je on, to je ten, jehož žena cizoložila!" Toho se chopila i konkurence a obrátila to proti němu. Už nebyl tak vážený manažer, i lidé v podniku mu přestávali věřit. Když ho poté generální ředitel vyhodil z práce manažera, byla to pro něj poslední kapka.

Dříve než se z něj stane troska jako z jeho ženy, rozhodl se vše předčasně ukončit. Revolver, jenž měl na ochranu proti lupičům, oprášil ze svého šuplete, přiložil si ho ke spánku a zmáčkl spoušť. Hlavou upadl na stůl, krev mu začala stékat z hlavy. Během několika vteřin vykrvácel a zemřel.

Tak tedy skončili oni Edmontovi: záletnice, která nemohla jinak dopadnout, a vážený manažer, jenž se stal neúmyslnou obětí své ženy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 23.04.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Paní EdmontováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­