ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.38
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Nevěsta

Seděl jsem u stolu dlouhého osm metrů a snažil se sedět, jako - jak se říká - když mám v zádech pravítko. Můj strýc Burbas, který na mě s odporem hleděl z druhého konce stolu, by klidně byl schopen mi k zádům pravítko přitlouct doopravdy, ani by nemrkl. Má mě na krků už celý můj bídný život a jeho jediným cílem je zbavit se mě. Ovšem jeho "šetrným" způsobem - oženit mě. Takže tu teď sedím a čekám na svou, v pořadí třicátou první nevěstu. Jen s velkými potížemi jsem se zbavil těch ostatních, takže mě velice zajímalo, jakou pohromu mi objednal strýc Burbas tentokrát. Najednou zazvonil zvonek. Veškeré mé naděje, že by nevěsta záhadným způsobem nedorazila, zhasly.
"Jdi otevřít, chytráku!" sykl na mě strýc, ovšem jakmile jsem se poslušně zvedl, vstal také a řekl:
"Jdu otevřít já, ty by jsi to ještě zkazil hned na začátku."
Sledoval jsem jeho záda, jak míří ke dveřím, a jeho ruku, jak sahá na kliku. Do místnosti se hned po otevření dveří začala linout nepříjemná ženská vůně, podle všeho si moje budoucí nevěsta potrpí na obzvlášť drahé voňavky, a ještě víc si potrpí na to, aby si jich na sebe nastříkala co nejvíce.
"Dobrý den, dámo, tedy madam," slyšel jsem brekotit strejdu a šel jsem se sám na vlastní oči podívat, jakou "madam" mi osud přihrál do cesty tentokrát. Jakmile jsem ji viděl, málem jsem upadl do mdlob. Ne obdivem, ale hrůzou. V duchu jsem si říkal, že moje budoucí nevěsta se sotva protlačí dveřmi. Na výšku byla o hlavu menší než já, ale šířka? Do šířky jejího těla bych se vešel třikrát!
"Pojďte dál, už vás netrpělivě čekáme!" začal opět brebentit Burbas a upravil si kravatu.
"Ale -" chtěla něco namítnou špekatá paní, ale to už ji můj strýč tlačil dovnitř a v další pidisekundě už zmizel v kuchyni, aby došel pro jídlo. Vběhl jsem za ním a zoufale na něj sykl:
"Vždyť mě zalehne!"
Burbas si jen odfrkl, narovnal si svůj věčně křivý knír, vytlačil mě ven a sám šel za mnou i s přichystaným obědem.
Po obědě má budoucí chtěla vstát ze židle, ovšem její tlusté boky způsobily, že jí na zem spadla její taška a vysypala se. Bylo v ní plno dopisů.
"Děkuji za oběd," řekla, podala Burbasovi dopis a odešla. Když byla zády a tlačila se ze dveří, všiml jsem si ještě, že má v pořadí 31. nevěsta má na tašce logo místní pošty...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Domii, 30.01.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
NevěstaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­